SonTakip

iPhone kullanıcıları dikkat: Apple, bu sürümü imzalamayı durdurdu

Teknoloji devi Apple, her zaman yaptığı gibi yine yeni güncelleme sonrası iOS 16.2 için imzalamayı durdurdu! İşte detaylar…

iPhone kullanıcıları dikkat: Apple, bu sürümü imzalamayı durdurdu

Apple, 23 Ocak tarihinde iOS 16.3 güncellemesini iPhone kullanıcılarına sundu. iOS 16.3 güncellemesiyle birlikte iPhone modellerinde birçok yeni özellik ve ek olarak iyileştirme geldi. Öyle ki teknoloji devi Apple, birtakım güvenlik ve başka nedenler için eski iOS 16.2 sürümünü de imzalamayı durduruyor

iPhone kullanıcıları artık iOS 16.2 güncellemesine geçemeyecek

Teknoloji devi, birtakım güvenlik ve önceki güncellemedeki hatalar nedeniyle eski sürümleri imzalamayı durduruyor. Apple, yine iOS 16.3’ü sunmasıyla birlikte iOS 16.2 güncellemesini imzalamayı durdurdu. Yani iOS 16.3’e geçmiş bir iPhone kullanıcısı, artık iOS 16.2 güncellemesine geri dönüş yapamayacak.

Apple, müşterilerinin yeni sürümlere geçmesini teşvik etmek için de bu uygulamayı sürdürüyor. Bu durum önceki sürümler için de aynı şekilde birçok kez yaşandı. Apple’ın şu an iOS 16 güncellemeleri aralarında yalnızca 16.3 sürümü mevcut. Bu nedenle iOS 16.2 güncellemesini kullanmaya devam etmek isteyen Apple müşterilerinin güncelleme yapmaması gerekiyor.

Öte yandan kısa süre içinde Apple’ın yeni iOS 16.4 güncellemesinin Beta sürümünü yayınlaması bekleniyor. Bu güncellemede firmanın ekleyip fakat hata ile gelen Home uygulaması için mimari yükseltmenin tekrardan gelmesi bekliyor. Apple da kaldırdığı bu yükseltmeyi hatanın revize edilmesinden sonra yeniden geleceğini duyurmuştu.

iOS 16.3 güncellemesinde ise iPhone’lar için Güvenlik Anahtarları, iCloud için İleri Düzey Veri Koruma, ikinci nesil HomePod desteği gibi birçok yenilik geldi. iPhone’larda güncelleme yapmak için şu adımları izlemek yeterli:

  • Ayarlar
  • Genel
  • Yazılım Güncelleme
  • İndir ve Yükle

Güncelleme yapmadan önce akıllı telefonun internete bağlı olduğundan emin olmak gerekiyor. Aksi takdirde cihaz, güncelleme için hata verir.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası