iPhone 16 Pro’da Android esintileri göreceğiz!

iPhone 15 serisi piyasaya çıkalı henüz 2 ay bile olmadı. Ancak yeni telefonunun çıkışının hemen…

iPhone 16 Pro’da Android esintileri göreceğiz!

iPhone 15 serisi piyasaya çıkalı henüz 2 ay bile olmadı. Ancak yeni telefonunun çıkışının hemen ardından kullanıcılar bir sonraki nesille alakalı sorular sormaya başladı. Apple tarafında tahminlere göre hummalı bir iPhone 16 hazırlığı başladı. Tabi bununla birlikte bazı prototipler ve tahminlerde geliyor. Buna göre iPhone 16 serisinde daha yeni yeni kullanmaya başladığımız Dinamik Ada özelliği olmayacak. İşte detaylar…

iPhone 16 ile Dinamik Ada’ya erken veda!

Twitter üzerinde yaptığı tahminler ile ünlü olan Majin Bu yeni bir iddia ortaya attı. Yaptığı paylaşımlara göre iPhone 16 Pro modelinde Dynamic Island yerine sadece ön kamera için bir delik bulunan tasarım test ediliyor. Bir yerlerden bu tasarımı gözüm ısırıyor derseniz Samsung Galaxy S 21, 22, 23 modellerine bakabilirsiniz.

Ancak bu iddiaya bir antitez savunmak gerekirse Dinamik Ada özelliği bizlere veda etmek için çok yeni diyebiliriz. Zaten bu doğrultu da bir başka Apple tahmincisi Ross Young’a göre dört iPhone 16 modelinin tamamı Dinamik Ada özelliğine sahip olacak. Burada karışıklık doğuran unsur Majin Bu tarafından yapılan iPhone 16 Pro iddiası.

Ross Young tahminlerine bakarak Majin Bu için “yanlış tahminler yapıyor” diyebilirsiniz ancak unutmayın. iPhone 14 serisinde de 14 Pro Max Dinamik Ada özelliğini alırken diğer modeller almamıştı. Daha sonrasında iPhone 15 serisinde hangi modellerin Dinamik Ada özelliğine sahip olup olmayacağı tartışılırken bir anda tüm modellerin Dinamik Ada özelliğine sahip olduğunu gördük.

Konuyla ilgili olarak kısacası ilerleyen günleri beklemek gerekli diyebiliriz. Zira bu tarz tahminlerin netleşebilmesi için bazı sızıntı fotoğraflar ile kanıtlanması gerekiyor. Hatırlarsanız iPhone 16 serisindeki kasa değişimi cihazların kalıp fotoğraflarının sızdırılması ile kanıtlanmıştı.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası