iPadOS 16 çıkış tarihi ertelendi! İşte yeni tarih

Haziran ayında düzenlenen WWDC 2022 etkinliğinde iOS 16, iPadOS 16 ve macOS Ventura resmi olarak duyuruldu. İşletim sistemleri beta …

iPadOS 16 çıkış tarihi ertelendi! İşte yeni tarih

Haziran ayında düzenlenen WWDC 2022 etkinliğinde iOS 16, iPadOS 16 ve macOS Ventura resmi olarak duyuruldu. İşletim sistemleri beta testleri kapsamında indirilebilir olsa da, resmi çıkış tarihleri Eylül’ü işaret ediyor. Ancak Apple, iPad sahiplerinin iPadOS 16 için Ekim’e kadar bekleyeceğini söyledi.

iPadOS 16 çıkış tarihi Ekim’e kaldı

Bloomberg’in hazırladığı son rapor, Apple ekosistemindeki yeni işletim sistemi sürümleri için birtakım değişiklikler olacağını gösterdi. iOS 16 ve watchOS 9 beklendiği gibi Eylül ayında indirilebilir olacak, ancak iPadOS 16 için bir aylık gecikme yaşanacak.

En yeni iPad yazılımda birçok sorunla boğuşan ve WWDC 2022 sırasında duyurulan özellikleri stabilize etmeye çalışan Apple, iPadOS 16’nın Ekim’e kaldığını söyledi. Teknoloji devi, kullanıcılara sorunlar çıkaran yazılım yerine bir aylık gecikmenin mantıklı olduğunu düşünüyor.

iPadOS 16 güncellemesiyle birlikte Apple ekosistemi daha da güçlü hale geldi. Kullanıcılar iPadOS 16 sayesinde FaceTime’da sekme paylaşabilecek ve sekme çubuğunda insanların hangi sekmelere baktığını görebilecek.

iPadOS 16 sürümünde düzenleme modu gerekmeden birden fazla dosya seçme ve dosya uzantısı değiştirme gibi dikkat çeken özellikler mevcut. Apple, dizin boyutunu ve dizin içerisindeki diğer dizinleri dosya yöneticisi ekranında kullanıcılara sunacak.

Resmi iPadOS 16’yı beklemek istemiyorsanız, halihazırda devam eden ve tüm kullanıcılara açık olan beta programına katılabilirsiniz. Ancak iPad’de donma, takılma veya performansta kayıp yaşama gibi birtakım sorunlar olabileceğini göz ardı etmeyin.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası