SonTakip

Apple’dan yazım hataları için yeni patent

ABD’li şirket Apple, kullanıcılarının ürünlerinden aldığı deneyimi üst seviyeye çıkarmak için yoğun mesai harcıyor. Şirket, iPhone …

Apple’dan yazım hataları için yeni patent

ABD’li şirket Apple, kullanıcılarının ürünlerinden aldığı deneyimi üst seviyeye çıkarmak için yoğun mesai harcıyor. Şirket, iPhone kullanıcılarının yazma deneyimini arttıracak yeni bir patent aldı.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi‘den alınan 10.970.481 numaralı yeni patente göre şirket, iPhone’lardaki yazım hatalarını hızlıca tespit ederek düzelten yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Apple patenti, yazım hataları için yeni bir yöntem sunuyor

Tipografik yazım hatalarını akıllıca düzeltme” adı verilen yeni patent, yazım hatalarını hızlıca düzelterek iPhone kullanıcılarının yazma hızını arttırmayı hedefliyor. Bu patent sayesinde kullanıcılar, yanlış yazılmış bir kelimenin sadece hatalı kısmını otomatik olarak düzelten yeni bir yönteme sahip olacak. 

iPhone’larda yerleşik bir kelime sözlüğü bulunuyor. Bu sözlük, İngilizce ve Türkçe de dahil olmak üzere birçok dilin yazım hatalarını tespit edebilen bir otomatik düzeltme aracına sahip. Ancak bu yeni Apple patenti, mevcut düzeltme aracına göre gelişmiş yeteneklere sahip olacak.

Apple, kullanıcıların yazma hızını arttırmak için yazım hatalarını hızlıca tespit edip düzelten yeni bir patent aldı.

Patent, kullanıcının bir dizi karakter girdikten sonra, karakter dizisinin ortasında yapılan bir hatayı tanımlamasına olanak sağlıyor. iPhone’larda kullanılan mevcut kelime düzeltme aracında ise kullanıcılar tüm karakter sırasını düzeltebiliyor. Bu patent, kullanıcının zaman kaybetmesini engelleyerek karakter dizisini analiz edip, hatanın nerede başladığını gelişmiş yerleşik sözlük ile tespit ediyor.

Apple şirketinin aldığı yeni patentin ne zaman kullanıma sunulacağı şu an için belli değil. Apple tarafından 28 Haziran 2017 tarihinde düzenlenen patent, hayata geçmesi halinde iPhone kullanıcılarına mevcut otomatik düzeltme aracının çok üstünde bir deneyim sunacak. 

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası