SonTakip

iCloud Mail çöktü mü? Apple’dan cevap geldi!

Apple‘ın varsayılan e-posta uygulaması iCloud Mail çöktü. Şimdilik tüm kullanıcılar bu problemle karşılaşmasa da dünya genelinde ciddi sayıda …

iCloud Mail çöktü mü? Apple’dan cevap geldi!

Apple‘ın varsayılan e-posta uygulaması iCloud Mail çöktü. Şimdilik tüm kullanıcılar bu problemle karşılaşmasa da dünya genelinde ciddi sayıda kişinin uygulamaya erişemediği ortaya çıktı.

Bazı kullanıcıların birkaç saat boyunca mail kutularına erişmekte zorluk yaşadığı hata Apple tarafından doğrulandı. Şirket bugün Türkiye saatine göre 14:13’ten beridir problemlerin devam ettiğini ve sorunun farkında olduğunu bildirdi.

Apple sorunu düzeltmek için çalışmaya başladı

Mail uygulamasının çökmesi üzerine Apple’dan çok geçmeden bir açıklama geldi. “Kullanıcılar bu hizmetle ilgili ara sıra sorunlar yaşıyor olabilirler” şeklinde açık uçlu bir cevap veren şirket, problemi doğrulasa da pek fazla ayrıntıya girmek istemedi. Ayrıca “bazı kullanıcılar etkilendi” notuyla paylaştığı açıklamada, kesintiye kaç kişinin maruz kaldığı gibi ayrıntıları da eklemedi.

Sosyal medya kullanıcıları, servisten e-posta almaya çalışırken karşılaştıkları hataları paylaştı. Ortaya çıkan problemin ekran görüntüsü ise şu şekilde:

iCloud Mail çöktü

iCloud Mail kesintisi, Cumartesi günü iCloud Anahtar Zinciri‘ne meydana gelen birkaç saatlik kesintiden iki gün sonra gerçekleşti. Apple’ın şifre yöneticisi servisinde de kullanıcılar bir müddet depolama alanlarına erişmekte sorun yaşamıştı.

Şimdilik iCloud Mail’in ne zaman düzeleceği ile ilgili kesin bir yanıt yok. Ancak Apple yetkilileri problemin farkında olduğu gibi sorunu tespit edip çözüm getirmek için kolları sıvadı. Gün içerisinde kesintinin tamamen sona ereceği tahmin ediliyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası