SonTakip

Beklenen iPadOS için Office güncellemesi yayınlandı

Microsoft iPadOS için Office uygulamaları ile ilgili uzun süredir beklenen desteği sunan yeni güncellemesini yayınladı. Yeni yayınlanan …

Beklenen iPadOS için Office güncellemesi yayınlandı

Microsoft iPadOS için Office uygulamaları ile ilgili uzun süredir beklenen desteği sunan yeni güncellemesini yayınladı. Yeni yayınlanan güncelleme ile Microsoft Office uygulamaları, Apple’ın desteklediği iPad aksesuarlarının kullanılmasına imkan sunacak.

iPadOS için Office uygulamalarına mouse ve trackpad desteği

Microsoft’un iPad kullanıcıları için hazırladığı Word, Excel ve PowerPoint uygulamaları için yayınlana yeni güncelleme ile mouse ve trackpad desteği kullanıcılara ulaştırılmış oldu. Bilindiği gibi Apple, bir süre önce iPad klavyesinde trackpad ve mouse ile kullanım desteği sunmaya başlamıştı. Bu destek sonrasında da çeşitli uygulamalar hem mouse hem de trackpad için ek destek sunmaya başlamıştı.

Bu noktada iPad kullanıcıları, uzun bir süredir en çok Microsoft’tan bu desteği sunmasını talep ediyordu. Microsoft’tan da bu destek ile ilgili açıklama yapılmıştı. Nitekim kısa bir süre önce resmi olarak iPadOS için Office uygulamalarına trackpad ve mouse desteği eklenmiş oldu.

Yeni eklenen destek ile birlikte masaüstü taraftaki Word, Excel ve PowerPoint uygulamaları ile iPad tarafındaki uygulamanın kullanım şekilleri birbiri ile oldukça benzer bir hale gelmiş durumda. Şu an için destekli iPad kullanıcıları iPadOS App Store üzerinden yeni güncellemeye ulaşabilecekler.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası