SonTakip

AirPods kulaklığınızın üzerine titreyin!

Eğer bir Apple AirPods kablosuz kulaklık seri aldıysanız ona gerçekten gözünüz gibi bakmanızı öneririz, yoksa çok üzülebilirsiniz! İşte, iFixit tarafından ortaya konan durum.

AirPods kulaklığınızın üzerine titreyin!

Geçtiğimiz hafta bir anda satışa sunulan Apple AirPods kablosuz kulaklık setinden edinenlerdenseniz, hali hazırda 779 TL ödediğiniz kulaklıklara çok iyi bakmanızı öneriyoruz. Neden mi?

Apple AirPods tamiri mümkün değil!

Apple tarafından AirPods’un servis ücretleri de açıklanmış ve kaybolan her parça için 69 dolar, pil değişimi içinse her bir parça başına 49 dolarlık fiyat verilmişti. Ülkemizde sadece pil değişimi için açıklanan TL cinsinden fiyatsa 169 TL.

Eğer AirPods kablosuz kulaklık setinize iyi bakmazsanız bu ücretleri göze almak zorundasınız çünkü iFixit kötü haberi verdi: Apple AirPods’un tamiri mümkün değil!

En yeni ürünleri parçalarına ayırarak tamir edilebilirliklerini test etmesi ile ünlü iFixit son kurbanı olan Apple AirPods kablosuz kulaklık setinde, dış yüzeyini paramparça etmeden hiçbir bileşene erişilemediği ve yapıştırıcının kasada veya kulakiçi kulaklıklarda kullanılan tek harici bağlantı elemanı olduğu ifade ediliyor.

Ek olarak, AirPods’un ertelenmesine şarj kutusunun sebep olmuş olabileceğini belirtiyor. X-ray görüntülemelerinde STM32L072 ARM Cortex-M0+ MCU çipinin lehim bağlantılarında bazı kalite sorunların olduğu görülürken, boş alanların düşük kalite standartlarının kanıtı olduğu veya aceleye gelen ürün çıkışına işaret ettiği ileri sürülüyor.

Sonuç olarak Apple AirPods’unuzu titizlikle kullanmanızı bir kez daha öneriyoruz.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/airpods-kulakliginizin-uzerine-titreyin-77897

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası