iOS 18 ile gelmesi beklenen 10 yapay zeka özelliği!

iOS 18 ile birlikte yapay zeka devrimine geçiş yapmayı planlayan Apple, bu 10 yapay zeka özelliğini iOS 18 ile getirmesi bekleniyor…

iOS 18 ile gelmesi beklenen 10 yapay zeka özelliği!

Uzun süredir Apple tarafında ortaya çıkan haberlere göre yapay zeka üzerinde büyük bir çalışma yürütülüyor. Özellikle yeni işletim sistemi güncellemesi olan iOS 18 ve macOS 15 sürümlerinde birçok yapay zeka özelliği tanıtması beklenen Apple, ünlü Apple analisti Mark Gurman’a göre WWDC’te bu 10 yapay zeka özelliğini tanıtacak. İşte iOS 18 ile gelmesi beklenen yapay zeka özellikleri…

iOS 18, yapay zeka özellikleri ile öne çıkacak

Her geçen gün gelişen yapay zeka ile tüm dünya yeni bir döneme geçiş yaparken, Apple da bu düzene ayak uydurmaya çalışıyor. Şimdiye kadar Siri dışında pek başarılı olamayan ve rakiplerine göre geri kalan firma, büyük yapay zeka üreticileri ile işbirliğine gitmeye başlayarak iOS ve macOS gibi işletim sistemlerinde AI özellikleri sunmaya başlayacak.

Apple tarafından düzenlenen WWDC konferansına iki hafta kaldı ve bu etkinlikte Apple’ın yeni yapay zeka özelliklerini ve ana ekran özelleştirme güncellemelerini sunması bekleniyor. Mark Gurman’a göre güncelleme ile birlikte kişiye özel otomatik oluşturulan emojiler, öneri cevaplar ve mesajlar, ve daha fazlası tanıtılacak.

İşte iOS 18 ile gelmesi beklenen 10 yapay zeka özelliği:

  • Fotoğraf rötuşlama.
  • Sesli not transkripsiyonu.
  • E-postalara ve mesajlara önerilen yanıtlar.
  • Kullanıcı mesajlarının içeriğine göre otomatik olarak oluşturulan emojiler, mevcut kataloğun ötesinde her durum için tamamen yeni emojiler sağlar.
  • Geliştirilmiş Safari web araması.
  • Spotlight’ta daha hızlı ve daha güvenilir aramalar.
  • Siri ile daha doğal etkileşimler.
  • Siri’nin Apple Watch için tasarlanmış, “hareket halindeki görevler” için optimize edilmiş daha gelişmiş sürümü.
  • Kaçırılan bildirimlerin ve bireysel mesajların, web sayfalarının, haber makalelerinin, belgelerin, notların ve daha fazlasının akıllı özetleri.
  • Xcode için geliştirici araçları.

Henüz Apple tarafından bir duyuru yapılmasa da beklenen özellikler, Galaxy AI gibi rakiplerine göre yeterli seviyede duruyor. Fakat Apple’ın Eylül ayında gerçekleştireceği ve iOS 18 sürümünün tam halini yayınlamadan önce beta sürümlerinde bu özellikleri yavaş yavaş kullanıcılara sunması bekleniyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası