iOS 16.5 ve iPadOS 16.5 için dördüncü beta sürümü yayınlandı!

iOS 17’yi WWDC 2023’te tanıtmaya hazırlanan Apple, iOS 16.5 ve iPadOS 16.5 için dördüncü beta sürümünü ortaya çıkardı.

iOS 16.5 ve iPadOS 16.5 için dördüncü beta sürümü yayınlandı!

Apple bilindiği gibi WWDC 2023 etkinliği ile birlikte iOS 17 sürümünü tanıtacak. Şirket bir yandan iOS’un yeni sürümünü hazırlarken, iOS 16 çalışmalarına da devam ediyor. Son olarak iOS 16.4.1 gibi ara bir güncellemeyi yayınlayan şirket, şimdi de iOS 16.5 ve iPadOS 16.5 için dördüncü beta sürümünü ortaya çıkardı.

Apple, iOS 16.5 ile neler sunacak?

Geliştiriciler, beta test programına kaydolarak veya Apple Developer Center aracılığıyla donanımlarını güncelleyerek en son betalara erişebilir. Genel beta sürümleri ise Apple Beta Yazılım Programı aracılığıyla genellikle geliştirici sürümlerinden kısa bir süre sonra ortaya çıkıyor.

20F5059a kod numarasına sahip olan olan yeni iOS ve iPadOS 16.5 betaları, Apple’ın 25 Nisan’da 20F5050f numarası ile ile yayınladığı üçüncü güncellemeleri takip ediyor. Beta sürümlerinden gördüğümüz kadarıyla iOS 16.5’te Haberler uygulamasında Spor sekmesi eklenecek ve Siri artık komut ile ekran kaydı alabilecek.

Bunun yanı sıra yeni güncelleme ile birlikte Apple Card kullanıcıları için tasarruf hesabı özelliğinin de aktif olması bekleniyor. Şirket tasarruf hesabı özelliği için geçtiğimiz aylarda Apple Card’ın hüküm ve koşullarını güncellemişti.

Beta programına kayıtlı olan geliştiriciler, Ayarlar uygulaması üzerinden girdikleri “Yazılım Güncelleme” kısmından “Beta Güncellemeleri” seçeneği ile yeni beta sürümünü test edebilecekler. Beta sürümünü indirmek ve yüklemek için geliştirici izinlerine sahip Apple Kimliği gerektiğini hatırlatalım.

Apple, yeni beta sürümlerini yayınlaması ile birlikte kullanıcılarına her zaman yaptığı uyarıyı da bir kez daha tekrarladı. Beta sürümlerinin küçük bir olasılık da olsa veri kaybına neden olabileceği hatırlatan şirket, kullanıcılarının birincil cihazlarına beta yazılımları yüklememelerini şiddetle tavsiye ediyor. Apple ayrıca beta sürümünü test eden kullanıcılarına kritik verilerini yedeklemelerini de öneriyor.

iOS 17‘nin tanıtımı günden güne yaklaşıken, iOS 16.5’in de yakın zamanda genel kullanıma sunulması bekleniyor. 

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası