SonTakip

iOS 14.5 Beta iPhone 11’deki pil sorunu çözdü

Apple, iOS 14.5 kararlı sürümü önümüzdeki günlerde piyasaya sürecek. Bu sürüm beklenirken beta sürecinde de sona doğru gelindi. Ancak Apple …

iOS 14.5 Beta iPhone 11’deki pil sorunu çözdü

Apple, iOS 14.5 kararlı sürümü önümüzdeki günlerde piyasaya sürecek. Bu sürüm beklenirken beta sürecinde de sona doğru gelindi. Ancak Apple, finale doğru kullanıcılar için çok önemli olan bir sorunu daha giderdi.

Son zamanlarda pil kalibre sorunlarından dolayı şikayetçi olan iPhone kullanıcıları, Apple’ın yayınladığı iOS 14.5 beta 6 sürümüyle çözüme kavuştu. iPhone 11 modellerinde görülen bu sorun, güncelleme ile ortadan kalktı.

iPhone 11 serisinin pil sorunu iOS 14.5 ile ortadan kalktı

Apple, birkaç haftadır iPhone 11 serisi kullanıcılarından pil sağlığının doğru raporlanmadığı yönünde şikayetler alıyordu. iOS 14.5’in altıncı beta sürümü sorunu tam olarak çözdü. Şirket değişiklik listesinde iPhone 11 serisi için yeni kalibrasyon aracını geliştirdiğini duyurmuştu. Ancak bu aracın, ortalama iki haftada stabil hale geleceğini vurgulamıştı.

iOS 14.5 bazı iPhone’ların pil sorunun çözüyor

Aynı sorundan muzdarip olan 9to5Mac yazarı Benjamin Mayo da iPhone 11 Pro modelinin pil sağlığının iyileştiğini Twitter’dan takipçileriyle paylaştı. Mayo’nun paylaştığı ekran resmine göre cihazın pil sağlığı, yüzde 86’dan yüzde 90’a çıktı. Bu da Apple’ın iOS 14.5 beta 6 güncellemesiyle sorunu çözdüğünü açıkça gösteriyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası