SonTakip

iOS 14.5 Beta 2 çıktı! iPhone’a yeni özellikler geldi

Apple son yıllarda iOS güncellemelerini çok daha hızlı yayınlamaya başladı. Güncellemelerden birisi bitmeden diğerinin Beta süreci başlıyor. Bu …

iOS 14.5 Beta 2 çıktı! iPhone’a yeni özellikler geldi

Apple son yıllarda iOS güncellemelerini çok daha hızlı yayınlamaya başladı. Güncellemelerden birisi bitmeden diğerinin Beta süreci başlıyor. Bu kapsamda ilk kez Şubat ayında gördüğümüz iOS 14.5 Beta 2 sürümü ile karşımızda.

Geleneği bozmayan Apple, iPadOS 14.5 Beta 2‘nin yanı sıra Apple Watch gibi diğer ürünlerin yazılımları için beta sürümlerini de yayınladı. 18E5154f yapı numarasına sahip olan güncellemenin detaylarını bir araya getirdik.

iOS 14.5 ile iPhone birçok yeni özelliğe kavuşuyor

PlayStation 5 ve Xbox Series X kontrolcüleri bu güncelleme sonrasında iPhone ve iPad ile uyumlu hale gelirken, gizlilik konusunda önemli bir adım daha atan Apple bir uygulama sizi izlemeye çalıştığında durumu bildirerek onayınızı istiyor.

Podcast ve Haberler uygulamasının tasarımında küçük değişiklikler sunan iOS 14.5, Hatırlatıcı uygulamasını daha işlevsel hale getiriyor. Bunun yanı sıra çift SIM 5G desteği de güncelleme ile birlikte iPhone’lara geliyor.

Siri’nin Apple Müzik yerine Spotify gibi diğer alternatifleri varsayılan uygulama olarak kabul etmesine izin veren güncelleme, Apple Haritalar uygulamasını Waze ile benzer şekilde olayları bildiren bir navigasyon çözümü haline getiriyor.

iPhone 12 serisinin tamamı 5G teknolojisini destekliyor. Ancak çift SIM kart ile 5G teknolojisinden aynı anda yararlanmak pek mümkün değildi. iOS 14.5 ile bu sorun ortadan kalkmış oluyor.

Test sürecinin bitmesini merakla bekleyenlerin büyük bölümü, hem iPhone hem de Apple Watch’a sahip olan kişiler. Zira final sürümü yayınlandığında kullanıcılar maske takılıyken Face ID ve şifre engeline takılmadan, Apple Watch ile iPhone’un kilidini açabilecek. Bu özelliği test ederek deneyimlerimizi sizlerle paylaşmıştık;

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 2 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası