iOS 16 ile birlikte sunulan yeni CarPlay özellikleri!

Apple, WWDC 2022 sırasında yeni nesil CarPlay’i tanıttı. Bilgi-eğlence sistemi ekranı, gösterge paneli kontrollerinin ve daha fazlasının …

iOS 16 ile birlikte sunulan yeni CarPlay özellikleri!

Apple, WWDC 2022 sırasında yeni nesil CarPlay’i tanıttı. Bilgi-eğlence sistemi ekranı, gösterge paneli kontrollerinin ve daha fazlasının tamamen CarPlay kontrolüne geçmesi heyecan yaratmıştı. Oldukça beğeni kazanan CarPlay güncelleme ile birlikte yeni özelliklere kavuşuyor.

CarPlay yeni özelliklere kavuşuyor

Apple daha önce yemek siparişi, park etme ve EV şarj uygulamaları gibi özelliklerin iOS üzerinden kullanılmasına olanak sağlamıştı. Şimdi ise ise iOS 16 uygulama desteği iki farklı kategoride daha kendisini göstermeye başladı.

Yakıt doldurma ve sürüş planları özellikleri iOS 16 ile birlikte kendisine yer buluyor. Deponuzu doldurmanıza yardımcı olan, size yol bilgileri, geçiş ücreti desteği, çekici yardımı ve daha fazlasını sağlayan bu hizmetler artık CarPlay kullanıcılarına sunuluyor.

CarPlay’e gelen diğer iki değişiklik ise herhangi bir güncelleme gerektirmiyor. Apple, yapılan yenilikler ile birlikte Siri kullanılırken mesajlaşma akışını hızlandırmış durumda. Şirket ayrıca Podcasts uygulaması kitaplığını da genişletti.

iOS 16’da Siri üzerinden inceleme yaptıktan sonra otomatik olarak mesaj gönderme seçeneği bulunuyor. Konuşmayı metne dönüştürme özelliği beklendiği gibi çalışırsa bu özellik CarPlay’de de verimli bir şekilde kullanılabilir. Mesaj düzenlemesi yapılacağı zaman, CarPlay mesajınızı gözden geçirmeniz için düzenleme seçeneğini de ortaya koyacak.

Apple ayrıca iOS 16 ile CarPlay’de Podcasts uygulamasının daha fazla özelliğini kullanıma sunuyor. CarPlay’deki önceki Podcasts uygulaması Şimdi Dinliyor özelliğine odaklanıyordu, ancak doğru podcast bölümünü bulmanın diğer yolları için iPhone uygulaması gerekiyordu. iOS 16’dan başlayarak, kullanıcılar indirilen veya kaydedilen bölümleri de artık bulabilecekler. Açık ve koyu mod desteğine sahip üç yeni duvar kağıdı seçeneği de gelen yenilikler arasında.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası