SonTakip

iOS 15’te büyük bir Spotify sorunu keşfedildi!

Eylül ayı içerisinde kullanıcılara sunulan ve birçok yeni özelliği ve geliştirmeyi içeren iOS 15, uygulamalar için birtakım sorunları da …

iOS 15’te büyük bir Spotify sorunu keşfedildi!

Eylül ayı içerisinde kullanıcılara sunulan ve birçok yeni özelliği ve geliştirmeyi içeren iOS 15, uygulamalar için birtakım sorunları da beraberinde getirdi. Uygulama geliştiricileri, iOS 15 güncellemesi sonrası yaşanan sorunlara çözüm üretmeye çalışıyor. Gelen son haberlere göre, bu uygulamalardan biri de Spotify

Dünyanın en çok kullanılan müzik dinleme servislerinden Spotify, yaptığı bir açıklamayla iPhone sahiplerinin uygulamayı kullanırken yaşadıkları problemleri doğruladı. Buna göre, kullanıcılar Spotify’ı kullanırken iOS 15 işletim sistemli iPhone’larda ciddi problemler yaşıyorlar.

Spotify, şarj ömrünü ciddi oranda azaltıyor

iPhone cihazlarında iOS 15’e geçiş yapan kullanıcılarından gelen şikayetlere göre, uygulamanın sadece bir saatlik bir kullanımı sonrasında yaklaşık yüzde 30 oranında şarj tüketimi gerçekleşiyor. Bununla birlikte, iPhone kullanıcıları, Spotify kullanırken cihazın olağandan çok daha fazla ısındığını belirtiyorlar.

Gelen şikayetler sonrasında Spotify cephesi resmi bir açıklama yayınlayarak sorunları doğruladı. Konunun ilgili birimlere aktarıldığını ve araştırılmaya başlandığını belirten şirket, sorunla ilgili işe yarayabileceğini düşündüğü iki öneride bulundu.

Spotify cephesinden gelen ilk çözüm önerisi uygulamayı tamamen kaldırarak, Apple Store üzerinden yeniden kurulum gerçekleştirmek. Birçok kullanıcı, bu yöntemin hiçbir şekilde işe yaramadığını belitiyor. Buna karşın, firma tarafından sunulan bir diğer yöntemse Arka Planda Uygulama Yenile özelliğini kapatmak. Bunu yapmak için iOS cihazınızda Ayarlar > Genel > Arka Planda Uygulama Yenile sekmesine giderek ilgili özelliği kapatabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası