SonTakip

iOS 12.5.4 eski iPhone ve iPad’ler için çıktı! İşte değişiklikler

Bir akıllı telefonda güvenlik her zaman ön plandadır. Bu konuda ise Apple’ın sağladığı güvenlik güncellemeleri hiç şüphe yok ki herkes …

iOS 12.5.4 eski iPhone ve iPad’ler için çıktı! İşte değişiklikler

Bir akıllı telefonda güvenlik her zaman ön plandadır. Bu konuda ise Apple’ın sağladığı güvenlik güncellemeleri hiç şüphe yok ki herkes tarafından bilinir. Zira ABD’li üretici beş yaşındaki modellerine bile hala güvenlik tarafında güncellemeler sağlamakta. Bu hala devam ediyor ve şirket dün yine eski iPhone ve iPad’leri için iOS 12.5.4 güncellemesini yayınlayarak bunu tekrar gösterdi.

Geçtiğimiz haftalarda WWDC 2021 etkinliğinde iOS 15 işletim sistemini duyuran Apple, bu etkinlik sonrasında iOS 14 kullanıcılarına zaman kaybetmeden beta güncellemelerini sağlamaya devam etti. Şirket geliştiriciler için dün iOS 14.7 Beta 3 güncellemesini yayınlarken, ayrıca eski modelleri içinde iOS 12.5.4 güncellemesini yayınladı.

iOS 12.5.4 güncellemesi güvenlik açıklarını kapatıyor

iOS 13 veya üstünü desteklemeyen iPhone, iPod touch ve iPad modelleri iOS 12.5.4 güncellemesi yayınlandı. Şirket her zaman olduğu gibi bu sürümde yenilikten ziyade güvenliği temel aldığını dile getirdi. Çünkü eski modeller için yayınlanan güncellemelerin tümü güvenlik yamalarını içermektedir. Dolayısıyla iOS 14’de olduğu gibi yenilikler görmek mümkün değildir.

Değişiklik notlarına göre yeni iOS 12.5.4 güncellemesi; açık kaynak internet tarayıcı motoru olan WebKitWi etkileyen iki sorunu gideriyor. Bu hatalara ek olarak Apple aynı zamanda rastgele kod yürütülmesi gibi durumları da engelleyerek sistemin ele geçirilmesinin önüne geçiyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası