SonTakip

iOS 10 ile 64-Bit Uyarısı Geliyor!

iOS 10 Beta 1 sürümünün yayınlanmasının ardından işletim sistemine dahil edilen yeniliklerden biri daha ortaya çıktı. Apple, iOS 10 sonrası uygulamalar için 64-bit uyarısı verecek.

iOS 10 ile 64-Bit Uyarısı Geliyor!

Apple geçtiğimiz günlerde iOS 10 sürümünü duyururken, etkinlik esnasında sürüme dahil edilen yenilik ve gelişmelerin bir bölümüne değindi. Bazı gelişmeler ise iOS 10 beta 1 sürümünün dağıtılmasından sonra ortaya çıktı. Siyah Tema diğer adıyla Dark Mode sözünü ettiğimiz özelliklerden bir tanesi.

Uygulamalar açılışta 64-bit uyarısı verecek

iOS 10 birinci beta sürümünün yüklenmesinin ardından işletim sisteminde önemli  bir gelişmeye daha yer verildiği görüldü. Apple, onuncu iOS sürümüyle birlikte cihazlarda çalıştırılan uygulamaların 64-bit desteği sunup sunmadığını kullanıcılara gösterecek.

Alt bölümdeki ekran görüntülerinden de fark edeceğiniz üzere iOS 10 birinci beta sürümü yüklü bir iPhone’da çalıştırılan uygulamanın 64-bit desteği sunmadığı uyarısı veriliyor.

Apple’a göre 64-bit desteği sunmayan uygulama iOS 10 için optimize edilmiş değil. Apple ek olarak 64-bit desteğine sahip olmayan uygulamanın telefonun genel sistem performansını etkileyebileceği yönünde sert bir uyarıda da bulunuyor.

iOS 10 ile gelen bu özellik kuşkusuz bundan sonraki süreçte geliştiricileri harekete geçirecek. Apple, 2014 sonunda tüm geliştiricilere uygulamalarını 64-bit ile uyumlu hale getirmeleri noktasında bir e-posta göndermişti.

64-bit uyarısı sadece 64-bit destekli işlemcilere sahip Apple cihazlarında görünür olacak.

 

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/ios-10-ile-64-bit-uyarisi-geliyor-72559

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası