Intuitive Machines’in uzay aracı, Dünya’nın muhteşem görüntülerini yakaladı

Intuitive Machines ’in Odysseus uzay aracı, Dünya’yı böyle görüntüledi. Gelin o görüntülere birlikte göz atalım!

Intuitive Machines’in uzay aracı, Dünya’nın muhteşem görüntülerini yakaladı

Intuitive Machines ‘in Ay’a ilk yolculuğuna çıkan uzay aracı, yolculuğu sırasında Dünya’nın etkileyici görüntülerini yakaladı. Odysseus adı verilen uzay aracı, bu nefes kesici görüntüleri Dünya’ya iletmeyi başararak gezegenimizin uzaydan ne kadar muhteşem göründüğünü gösterdi.

Intuitive Machines’in Odysseus uzay aracı, Dünya’yı böyle görüntüledi

Intuitive Machines tarafından X’te paylaşılan yeni bir gönderide şirket, IM-1 görevinden gelen ve perspektifinden Dünya’nın güzelliğini sergileyen Odysseus uzay aracının ilk görüntülerini paylaştı. Gezegenimizin panoramik görüntülerinin yanı sıra, Nova-C iniş aracının kısmi özçekimleri de çekilerek bu uzay aracının yolculuğuna da bir bakış sunuldu.

Odysseus tarafından çekilen bir görüntü, SpaceX Falcon 9’un ikinci aşamasının ayrıldıktan sonra uzaklara düştüğünü gösteriyor.

Odysseus Ay’a doğru yolculuğuna devam ederken, şirketin daha önceki teyidine göre uzay aracı sağlık durumunu da koruyor. Ay’a iniş denemesini 22 Şubat’ta gerçekleştirmesi planlanan Odysseus, sıvı metan ve sıvı oksijen motorunun ateşlenmesiyle büyük bir başarıya imza attı.

Intuitive Machines’in Ay’a iniş aracı Ay’a doğru tarihi yolculuğuna devam ederken daha böyle birçok güzel görseli de bizlerle buluşturacak.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası