Instagram, tüm hesapları askıya alıyor! Açıklama geldi

Instagram, erişim sorunlarıyla gündeme geldi. Gelen raporlara göre bazı kullanıcılar, uygulamaya girdikleri esnada askıya alındı hatasıyla …

Instagram, tüm hesapları askıya alıyor! Açıklama geldi

Instagram, erişim sorunlarıyla gündeme geldi. Gelen raporlara göre bazı kullanıcılar, uygulamaya girdikleri esnada askıya alındı hatasıyla karşılaşıyor. Sosyal medya bu gibi raporlarla çalkalanırken; Instagram çöktü mü yoksa hesabınız silindi mi? Bu gibi durumlarda ne yapmalıyız sorusuna cevap verdik. İşte ayrıntılar…

Instagram hesabı askıya alındı hatası nasıl çözülür?

İnternet sitelerinin ve mobil uygulamaların anlık durumu hakkında bilgi veren DownDetector’e göre, son bir saatte kullanıcılardan gelen şikayetler arttı. Instagram’da erişim sorunları mevcut. Şu anda tam olarak hangi işlevlerin çalışmadığı bilinmese de çoğu kullanıcı yavaşlık ve sayfa yenilememe hatasından şikayetçi. Ancak bazı kullanıcılar, uygulamayı sorunsuz kullanabiliyor.

Bu problem nedeniyle onlarca insan takipçi kaybettiğine dair geri bildirimde bulundu. Ayrıca hesabı askıya alınan kullanıcılar hiçbir şekilde ne ana sayfalarına ne de mesajlar bölümüne erişemiyor. Şu an için Instagram veya Meta tarafından gelecek açıklama bekleniyor.

Instagram tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada şunlar söylendi:

“Bazı kullanıcıların Instagram hesabına erişim sorunları yaşadığının farkındayız. İnceliyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.”

Ne yazık ki Instagram hesabınız askıya alındı hatasının şu an için doğrudan bir çözümü yok. Bunun en büyük nedeni ise sorunun sistemin kendinden kaynaklanıyor oluşu. Ancak geçtiğimiz dönemde yaşanan diğer çökmeler sırasında ise yarayan şu adımları deneyebilirsiniz.

  1. Telefonunuzdan Ayarları açın.
  2. Yüklü tüm uygulamaların yer aldığı bölüme ulaşın.
  3. Listeden Instagram’ı bulun.
  4. Ardından Önbelleği Temizle ve Verileri temizle düğmelerine basın.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası