SonTakip

Instagram otomatik video oynatma nasıl kapatılır?

Instagram’ı başlattığınızda, yalnızca otomatik olarak oynatılan videolardan gelen çok sayıda sesle karşılaşacağınız için rahatsız mı …

Instagram otomatik video oynatma nasıl kapatılır?

Instagram’ı başlattığınızda, yalnızca otomatik olarak oynatılan videolardan gelen çok sayıda sesle karşılaşacağınız için rahatsız mı oluyorsunuz? Öyleyse yalnız değilsiniz; Instagram otomatik video oynatma ayarının nasıl devre dışı bırakılacağını iOS ve Android için sizler için anlattık.

Instagram’a video ekleme konusunda istekli olsanız da uygulamayı her başlattığınızda rastgele bir sesle karşılanmanın ve siz bir şey yapmadan bir videonun oynamaya başlamasının çok can sıkıcı olduğu konusunda hemfikiriz. Daha önce Instagram’da video özellikleri ilk başlatıldığında değindiğimiz gibi, otomatik oynatmanın “özelliğini” yalnızca birkaç hızlı dokunuşla devre dışı bırakabilirsiniz.

Instagram otomatik video oynatmayı devre dışı bırakma

Facebook akışının aksine Instagram’da ana akıştaki videoları durdurma seçeneği bulunmuyor. Ancak bu seçeneği alternatif olarak Düşük Veri Modu ile sağlamak mümkün. İşte Android ve iOS için Instagram otomatik video oynatma kapama yöntemleri.

iPhone’da Instagram otomatik video oynatmayı devre dışı bırakma

 • iPhone’unuzdan Instagram uygulamasını açın.
 • Uygulama içerisinde Profil kısmına dokunun.
 • Ayarları açın.
 • Ayarlar içerisinde Veri Kullanımı menüsüne giriş yapın.
 • Daha Az Hücresel Veri Kullan ayarını aktif edin ve Instagram uygulamasını kapatıp açın. Bu ayar, Instagram’daki deneyimi etkileyebilir. Örneğin, fotoğraf ve videoların yüklenmesi daha uzun sürer.
 • Artık Instagram ana akışınızda videolar otomatik bir şekilde oynamayacak.

Android’de Instagram otomatik video oynatmayı devre dışı bırakma

 • Android işletim sistemine sahip telefonunuzdan Instagram’ı açın.
 • Uygulama içerisinde Profil kısmına dokunun.
 • Ayarları açın.
 • Ayarlar menüsü içerisinde Hücresel Veri Kullanımı‘na girin.
 • Buradan Veri Tasarrufu Modu‘nu açın.

Otomatik video oynatmayı önlemek için Instagram Web sürümünü kullanın

Instagram mobil uygulamalarında bulunan daha az veri kullan özelliği çoğunlukla işe yarıyor. Bununla birlikte, cihazdan cihaza bu özelliğin kullanışlığı da farklılık gösteriyor. Ancak verimli bir şekilde bu özelliği kullanamazsanız, telefonunuzun tarayıcısından instagram.com adresine giderek daha iyi bir halde gezinebilirsiniz.

Instagram Web sürümünde ayrıca, mobil sürüme göre daha kısıtlanmış ve aradığınız özellikleri bulamayabilirsiniz. Videoların Instagram web üzerinde bir oynat düğmesi bulunuyor. Temel işlevler için endişelenmenize gerek yok. Çünkü, Instagram web’i kullanarak gönderi yükleyebilir ve DM’lerinizi görebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası