SonTakip

Instagram IGTV için reaksiyon özelliği gelebilir

Instagram IGTV için reaksiyon özelliği gelebilir

Popüler sosyal medya platformu Instagram, halihazırda diğer uygulamalarda kullanılan bir özelliği IGTV’ye ekleyecek. Instagram IGTV için reaksiyon özelliği üzerinde çalışıyor. Şu anda uygulamada direkt mesajlarda ve hikayelerde de kullanılabilir olan bu özellik, yakında IGTV için de kullanılabilir olacak. Çalışmalarda test aşamasına gelindi.

Instagram için önemli 2020 beklentileri

Instagram Hikayeler özelliği ile yeni kullanıcıları bünyesine katarken aynı zamanda Instagram reklam gelirleri de yükselmeye devam ediyor. Peki Instagram 2020 beklentileri neler?

Instagram IGTV için reaksiyon özelliği!

Son dönemde, sosyal medya uygulamaları birbirinden bir çok özelliği kopyalıyor. Bunun bir önceki örneği, Twitter’ın da hikayeler özelliğini uygulamasına ekleyecek olması diyebiliriz. Instagram da reaksiyon özelliği için TikTok’tan esinleniyor. TikTok’ta uzun bir süredir yer alan reaksiyon özelliği kullanıcılar tarafından beğeniyle karşılanıyordu.

Instagram is working on IGTV Video Reactions,

allowing people to respond to your IGTV videos with their own pic.twitter.com/dBAiiPFDXk

— Jane Manchun Wong (@wongmjane) March 3, 2020

Instagram da bu özelliğin başarılı olacağını düşünüp harekete geçti. Son zamanlarda IGTV için yeni geliştirmeler yapan ve bu konuya ağırlık veren platform, IGTV için yeni geliştirmeler yapmaya devam edecek.

Popüler platformun, IGTV içerik üreticilerine ücret ödemeyi planladığı da ortaya çıkmıştı. Instagram, ücret ödemesini de YouTube gibi reklam gelirleri üzerinden yapmayı hedefliyordu. IGTV videolarının içerisine reklam alarak bunun için gelir sağlamayı düşünüyordu Bu özelliğin ne zaman aktif olacağı ise hala bilinmiyor.

Reaksiyon özelliği için dikkat çekici bir iddia daha bulunuyor. Ortaya atılan bilgilere göre, kullanıcılar, IGTV içerik üreticilerinin izin verdiği videolara reaksiyon verebilecek. Yani herkes, istediği her içeriğe tepki veremeyecek. Bu konuda içerik üreticilerine biraz daha imtiyaz tanınıyor.

https://shiftdelete.net/instagram-icin-yeni-bir-ozellik-yolda

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası