SonTakip

Honda ve Acura modelleri tarih hatası ile gündemde

Microsoft Exchange sunucuları, 1 Ocak 2022’de erişim problemi ile gündeme geldi. Bazı Honda ve Acura sahipleri, araçlarındaki saatin 2022 …

Honda ve Acura modelleri tarih hatası ile gündemde

Microsoft Exchange sunucuları, 1 Ocak 2022’de erişim problemi ile gündeme geldi. Bazı Honda ve Acura sahipleri, araçlarındaki saatin 2022 yerine 2002 yılını gösterdiğini açıkladı. Tarih hatası nedeniyle gündeme gelen şirket, konu hakkında açıklama yaptı.

Jalopnik’in raporuna göre, Honda ve Acura modellerinde dijital saat sorunu meydana geldi. Henüz sorunun sebebi açıklanmasa da kullanılan navigasyon sistemi nedeniyle ortaya çıktığı tahmin ediliyor.

Honda sözcüsü: “Yaşanan tarih hatasını çözmek birkaç ayı bulabilir.”

Hangi yıllarda üretilen modellerin bu hatadan etkilendiği bilinmiyor. Kullanıcıların forumlarda açtığı konular göz önünde bulundurulduğunda, ABD ve İngiltere’de 2006 ile 2014 yılları arasında piyasaya sürülen modellerde yaygın olduğu düşünülüyor.

Bazı araçlarda navigasyon sisteminde yer alan hatanın haricinde radyo saatinde de benzer sorunun yaşandığı belirtiliyor. Kullanıcılar, tarih ve saati manuel olarak değiştirmeye çalışsa da sistemin bu değişiklikleri kaydetmediğini fark etti.

Honda sözcüsü Chris Naughton The Verge’e verdiği demeçte, “Honda Amerika olarak, navigasyon sistemleriyle donatılmış bazı eski Acura ve Honda modellerinde saat göstergesiyle ilgili potansiyel bir endişenin farkındayız. Şu anda olası karşı önlemleri belirlemek için bu sorunu araştırıyoruz ve şu anda paylaşacak detaya ne yazık ki sahip değiliz. ” dedi.

CR-V Sahipleri adlı forumda konu hakkında detaylı bir açıklama yapıldı. Bir Honda ABD temsilcisinin sorunun Ocak ile Ağustos 2022 arasında sorun yaşayabileceğini ve sistemin otomatik olarak düzeltileceğini söylediği belirtildi. Honda İngiltere sözcüsünün ise, “Honda teknik departmanı yaşanan sorun ile ilgili çalışmalara başladı. Sorunun kaynağı tespit edildiğinde bunun nasıl düzeltileceği hakkında servis bülteni yayınlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası