Hindistanlılar Snapchat’i telefonlarından siliyor!

Hindistan’daki Snapchat kullanıcıları şirketin CEO’su Evan Spiegel’in 2015’te yaptığı iddia edilen bir yorum sebebiyle uygulamayı telefonlarından siliyorlar.

Hindistanlılar Snapchat’i telefonlarından siliyor!

Snapchat, özellikle gençler arasında popülaritesi hergün artan bir uygulama. İnstagram ile arasında büyük bir rekabet var. Fakat Snapchat, Hindistanlı kullanıcılara göre artık telefonlarından silinmesi gereken bir uygulama.

Hindistanlılar Snapchat’i siliyorlar

Snapchat CEO’su Evan Spiegel’in 2015’te yaptığı bazı açıklamalar uygulamanın kaderini etkilemeye başladı. Spiegel, Snapchat’ın yurtdışında büyümesiyle ilgili görüşmeler sırasında “Bu uygulama sadece zengin insanlar içindir. Hindistan ve İspanya gibi yoksul ülkelere yayılmak istemiyorum” dediği iddia ediliyor.

Şirketin eski çalışanı Anthony Pompliano, Ocak ayında, uygulamanın kullanıcı metriklerinin sahte olduğu iddiasıyla bir dava açtı. Bazı bölümleri halka açık olan bu dava sırasında Spiegel’in dış pazar ile ilgili düşüncelerini de açıklayan Pompliano, Snapchat’ın ilgili pazarlardaki büyümesini tartışırken Spiegel’in bazı ülkeleri yoksul ülkeler olarak nitelendirdiğini iddia etti.

Snapchat, Pompliano’nun iddialarını yalanladı. Fakat şirketin CEO’sunun sözleri büyük tepki çekti. Kendilerine hakaret edildiğini düşünen kullanıcılar, Snapchat’i telefonlarından silmeye başladılar. #UninstallSnapchat hastagi ile uygulamayı niçin sildiklerini paylaşıyorlar.

 

Kaynak adres : https://www.shiftdelete.net/hindistanlilar-snapchati-telefonlarindan-siliyor-81169

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası