SonTakip

Haziran ayının en popüler oyunları belli oldu

Bilgisayar oyunlarına olan ilgi ve satışlar özellikle pandemi sürecinin etkisiyle her geçen gün artıyor. 2020’de başlayan yükseliş bu sene de …

Haziran ayının en popüler oyunları belli oldu

Bilgisayar oyunlarına olan ilgi ve satışlar özellikle pandemi sürecinin etkisiyle her geçen gün artıyor. 2020’de başlayan yükseliş bu sene de geçerliliğini koruyor. Haziran 2021 dönemine ait en popüler oyunlar listesinde sandbox’tan birinci şahıs taktiksel nişancıya, battle royale’ye varana kadar birçok tür mevcut.

Toplamda 20 oyuna yer verilen listede başı Microsoft’un sahibi olduğu Mojang tarafından geliştirilen Minecraft çekti. Onu League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive ve Valorant’ın takip ettiği açığa çıktı.

Minecraft rakiplerine fark attı

İsveçli geliştirici Markus Alexej Persson tarafından hayata geçirilen, 2011 yılında Mojang Studios tarafından yayınlanan ve 2014’te de Microsoft tarafından satın alınan sandbox oyunu Minecraft’ın 2020 verilerine göre 130 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunuyor. 3 boyutlu voxel grafiklerine sahip oyun küpler kullanılarak tasarımlar yapılmasına olanak sağlıyor.

Java Edition, Bedrock Edition, Education Edition olmak üzere üç versiyonu olan Minecraft, 200 milyon kopyadan fazla satarak dünyanın en çok satan oyunu unvanına sahip olmayı başardı. Monthly Active Users (MAU) tarafından yayınlanan Haziran 2021 için en popüler oyunlar listesinin birinci sırasında varlığını sürdürüyor.

League of Legends popülerliğinden ödün vermiyor

Sihirdar Vadisi, Taktik Savaşları ve ARAM olmak üzere üç moddan oluşan League of Legends, 3 boyutlu izometrik bakış açısı ile oynanıyor. Riot Games tarafından geliştirilen ve halk ağzında kısaca LoL olarak bilinen oyun, strateji severlere hitap ediyor. Sihirdar Vadisi ve ARAM maçlarında, her biri beş oyuncu içeren iki takım birbirlerinin Nexus’unu patlatmak için savaşıyorlar.

Counter-Strike: Global Offensive kritik sırada

İnternet kafelerinin vazgeçilmez ikonik oyun serisi Counter-Strike’ın dördüncü oyunu Counter-Strike: Global Offensive, en popüler oyunlar listesinin üçüncü sırasında kendisine yer edindi. Valve Corporation tarafından geliştirilen birinci şahıs taktiksel nişancı oyunu CS:GO, Ağustos 2012’de Windows, macOS, Xbox 360 ve PlayStation 3 için piyasaya sürüldü. Linux sürümü de 2014’te çıktı.

Haziran 2021 için açıklanan en popüler oyunlar listesinin tamamı şu şekilde:

 1. Minecraft
 2. League of Legends
 3. Counter-Strike: Global Offensive
 4. Valorant
 5. Call of Duty: Modern Warfare/Warzone
 6. Fortnite
 7. Grand Theft Auto V
 8. ROBLOX
 9. Apex Legends
 10. Rocket League
 11. Battlefield 4
 12. Overwatch
 13. Forza Horizon 4
 14. Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
 15. Among Us
 16. Genshin Impact
 17. Call of Duty: Black Ops Cold War
 18. Dota 2
 19. Sea of Thieves
 20. World of Warcraft

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası