SonTakip

Sony gaza bastı! PlayStation oyunları mobile mi geliyor?

Sony, mobil oyun geliştiricisi Savage Game Studios’u satın aldığını duyurdu. Anlaşmada, PlayStation’ı her zamankinden daha fazla …

Sony gaza bastı! PlayStation oyunları mobile mi geliyor?

Sony, mobil oyun geliştiricisi Savage Game Studios’u satın aldığını duyurdu. Anlaşmada, PlayStation’ı her zamankinden daha fazla kullanıcıya ulaştırmak istendiğine dikkat çekildi. Japon şirket, PlayStation oyunlarını Android ve iOS‘a getirmek istiyor olabilir mi?

PlayStation, mobil oyun geliştiricisi Savage Game Studios’u aldı

Daha önce Guerrilla Games, Insomniac Games ve Bungie gibi stüdyoları satın alan Sony Interactive Entertainment (SIE), şimdi de Savage Game Studios ile mobil oyun dünyasına giriş yaptı. Sony anlaşmanın detaylarını paylaşmadı, ancak bu, PlayStation oyunlarını mobile taşıyacağını gösteriyor olabilir.

Savage Game Studios’un kurucu ortağı ve CEO’su Michail Katkoff, PlayStation’ın gelecek hedeflerine ortak olmaktan memnun olduklarını söyledi. Ayrıca risk almaktan çekinmediklerini ifade eden CEO Katkoff, PlayStation için olası iş birliklere de değindi.

Mobil oyun stüdyosu Savage Game Studios’un PlayStation’ın kataloğuna erişmesi, geliştiriciye oldukça büyük avantaj sunacak. Henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, PlayStation oyunlarını mobil cihazlara gelmesi bekleniyor.

Ancak Sony, PlayStation Studios ve Savage Game Studios’un tamamen bağımsız çalışacağını söyledi. Yani Savage Game Studios mobil cihazlar için oyun geliştirmeye devam edecek. Yine de ortak bir yapım ihtimalinin bulunduğunu belirtelim.

Sony, son yıllarda konsolların dışına çıkmaya çalışıyor. Örneğin, God of War ve Spider-Man gibi en büyük yapımlarını Windows’a getirdi ve hatta e-spor’a taşıdı. Ayrıca dünyanın en büyük dövüş oyunu turnuvası Evo’yu satın aldı. Ek olarak, Windows için PlayStation launcher’ı üzerinde çalışıyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası