SonTakip

Google’dan yapay zekalı yeni uygulama geliyor

Google, taradığınız belgeleri otomatik olarak kategorize eden yeni bir belge tarayıcı uygulamasını duyurdu. Stack uygulaması, sadece parmak …

Google’dan yapay zekalı yeni uygulama geliyor

Google, taradığınız belgeleri otomatik olarak kategorize eden yeni bir belge tarayıcı uygulamasını duyurdu. Stack uygulaması, sadece parmak izinizle veya yüz kilidi yoluyla belgelerinizi kilitlemenizi sağlayan; bir dizi güvenlik önlemlerine de sahip.

Google’den hem yapay zekalı hem de biyometrik güvenliğe sahip yeni uygulama geliyor

Google’ın gündelik sorunları çözmek için tasarlanmış deneysel ürünler için oluşturduğu atölyesi Area 120‘nin en yeni ürünü Stack, yakın zamanda kullanıma sunulabilir. Area 120’nin ürünleri arasında Google Haberler, Cardboard VR başlığı ve nasıl kod; yazılacağını öğreten Grasshopper uygulaması da yer alıyor.

Yeni uygulama, Google’ın belge analizi için kullanılan kurumsal DocAI teknolojisinden destek alıyor. The Verge’in sunduğu bilgilere göre, Stack’in, şu anda Google’a ait olan Sokratik eğitim uygulamasını geliştiren; Christopher Pedregal ve Matthew Cowan tarafından yapıldığı açıklandı.

Google Stack uygulamasından görseller

Stack, Google’ın Android‘de yerleşik olan biyometrik kimlik doğrulamasından destek alarak; kayıtlı bir parmak izi veya yüz kullanılarak kilitli belgelerin erişimine izin veriyor. Yapay zeka (AI) sayesinde, taranan dosyaları ve belgeleri otomatik olarak farklı kategorilerde sıralayabilecek. Ayrıca, faturanın son ödeme tarihi, ödenecek tutar veya hesap numarası gibi taranan bir belgedeki önemli bilgileri de tanımlayabilir. Kullanıcılar ihtiyaç duydukları bilgileri bulmak için taranan belgelerde arama yapabilecekler.

Stack şu anda deneysel bir uygulama olduğu için Google’ın, bu uygulamayı kullanıma açmama ihtimali de yer alıyor. Ya da mevcut bir uygulamaya veya hizmete de entegre edilebilir. Ancak, şimdiden birçok kullanıcı uygulamanın kısa süre içerisinde kullanıma açılmasını istiyor.

Stack, yalnızca ABD’de Google’ın beta testçileri tarafından Play Store aracılığıyla indirilebiliyor. Bununla birlikte, birçok site uygulamanın APK sürümünü de yayınlandı.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası