Google, yeni telefon modellerinde kritik bir değişikliğe imza atıyor!

Yeni nesil akıllı telefon modellerini tanıtmaya hazırlanan Google, ekran konusunda önemli değişikliklere imza atacak.

Google, yeni telefon modellerinde kritik bir değişikliğe imza atıyor!

Google, yeni nesil akıllı telefon modellerini yılın ilerleyen günlerinde tanıtmaya hazırlanıyıor. Google Pixel 8 ve Pixel 8 Pro modellerinin tanıtım tarihi yaklaşırken, yeni akıllı telefonlar hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Son gelen bilgilere göre Google, yeni nesil akıllı telefonlarında kritik bir değişikliğe imza atacak.

Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’nun ekranları küçülecek

Son gelen bilgilere göre Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’nun her ikisi de daha küçük ekranlara sahip olacak. Pixel 8’den başlayacak olursak; akıllı telefon yeni neslinde 6,31 inç yerine 6,17 inç ekranla karşımıza çıkacak. Daha küçük ekranın benimseneceği modelde 120Hz yenileme hızınının da sonunda sunulacağını belirtelim. Ekranın çözünürlüğünün ise FHD+ (2400×1080) olarak kalması bekleniyor.

Pixel 8 Pro modelinde de yine bir miktar küçülme olacak ancak bu değişikliğin oldukça sınırlı olacağını belirtelim. 6,7 inç boyutunda olmaya devam edecek olan telefonun ekran panelinin yalnızca bir milimetre daha dar olacağı söyleniyor. Ekran değişikliklerinin yanı sıra her iki telefon modelinin çerçeve tasarımlarında da ciddi değişiklikler olması bekleniyor.

Google çözünürlük konusunda ise Pixel 8 Pro’da bizleri şaşırtacak. Yeni nesil telefon, seleflerinde sunulan 3120×1440 çözünürlüğün aksine 2992×1344 çözünürlük ile karşımıza çıkacak. Bununla birlikte ppi oranı da 512’den 490’a düşecek.

Diğer yandan Google, Pixel 8 Pro’da sunduğu gelişmiş bir yenileme hızı ile kendisini affetiriyor. Görünüşe göre telefon, 5Hz, 10Hz, 30Hz, 60Hz ile 120Hz arasında yenileme hızı sunabilecek. Pixel 8 ise 10Hz, 30Hz, 60Hz ve 120Hz’i tazeleme hızını destekleyecek.

Pixel 8 modellerindeki en güzel yeniliklerden birisi ise ekran parlıklığı olacak. Son gelen bilgilere göre Pixel 8, 1.400 nit ekran parlıklığı sunacak. Pixel 8 Pro da ise bu değer 1.600 nite kadar çıkıyor. Pixel 7’nin 1.000 nit parlaklık sunduğunu göz önünde bulundurduğumuzda Google’ın bu konuda önemli bir adım attığını söyleyebiliriz.

Googlee, Pixel 8 ve Pixel 8 Pro modelleri ile akıllı telefon pazarında önemli bir yer edinmeye çalışıyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası