Google, Windows 8 ve 8.1 için desteği kesiyor!

Google Drive, Windows 8 ve 8.1 için desteği kesiyor. Google ayrıca 32 bit işletim sistemleri için Drive uygulamasını sunmayacak.

Google, Windows 8 ve 8.1 için desteği kesiyor!

Windows 8 ve Windows 8.1 desteği bu yılın başında resmi olarak sonlandırıldı. Popüler uygulamalar da bu işletim sistemlerinden desteklerini çekmeye başladığını duyurdu. Son olarak Google, bulut depolama hizmeti Drive’ın Windows 8 ve 8.1 uygulamasını kullanımdan kaldıracağını açıkladı.

Google Drive, Windows 8 ve 32 bit işletim sistemlerde kullanılamayacak

2012 yılında görücüye çıkan Windows 8 ve 8.1, klasik arayüzden önemli ölçüde farklı olması nedeniyle karışık incelemeler aldı. Dokunmatik tabanlı cihazları hedefleyen Microsoft, fare ve klavye desteğini geride bıraktı. Ancak eski işletim sistemleri tamamen rafa kaldırılıyor.

Bulut depolama hizmeti Google Drive, Windows 8 ve 8.1 uygulamasının fişini çekmeye karar verdi. Bu uygulama, bilgisayar ile bulut arasında klasör aktarımı sağlıyordu. Drive desteğinin sona ermesiyle birlikte kullanıcıların Windows 10 veya 11’e geçmesi zorunlu oldu.

Google Drive, Windows 8 ve 8.1’e ek olarak artık Windows’un hiçbir 32 bit sürümünü desteklemeyecek. Yani Windows 10’un 32 bit sürümünü kullanıyor olsanız bile bulut depolama hizmetini kullanamayacaksınız.

Teknoloji devi, 2023’ün başında Windows 8 ve 8.1’den aşamalı olarak çekileceğini açıkladı. Microsoft tarafından kaderine terk edilen bu iki işletim sistemi, önümüzdeki yıldan itibaren Google Chrome güncellemesi almayacak.

Buna ek olarak geçtiğimiz günlerde Mozilla’dan benzer bir açıklama gelmişti. Mozilla Destek’in son duyurusuna göre, Firefox 115 sürümü Windows 7 ve 8/8.1 için Eylül 2024’e kadar kullanılabilecek. Ardından sunucular kapatılacak.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası