SonTakip

Google Pixel Watch için satış fiyatı ortaya çıktı!

Geçtiğimiz günlerde yaptığı I/O konferansından sonra pek çok yazılımını ve cihazını tanıtan Google, bu seferde yeni Pixel Watch modeli için …

Google Pixel Watch için satış fiyatı ortaya çıktı!

Geçtiğimiz günlerde yaptığı I/O konferansından sonra pek çok yazılımını ve cihazını tanıtan Google, bu seferde yeni Pixel Watch modeli için hazırlanıyor. Geliştirme süreci halen devam ederken ortaya çıkan sızıntılar yavaş yavaş netlik kazanıyor.

Yeni Pixel Watch rakibi Samsung’a göre daha pahalı!

Çıkan sızıntılarda göre bu baharda Google Pixel 7 ailesi ile satışa çıkması beklenen saat iki farklı modelde karşımıza çıkacak. Yeni Pixel Watch, LTE desteğine sahip olan ve olmayan iki varyasyon olarak ayrılacak. Bu ayrım aynı zamanda fiyatta da belli olacak.

Pixel Watch rekabet içinde bulunduğu Samsung Galaxy Watch 5’e göre daha pahalı olacak. Yeni akıllı saatin en düşük modeli 399 dolardan satışa çıkacak. LTE destekli olan versiyonu ise 500 dolardan kullanıcılara sunulacak. Rakibi Samsung Galaxy Watch 5’in ise fiyatı şu an 330 dolar.

İşlemci yönünden geride kaldı!

Akıllı saat pazarında piyasadaki rekabet arttıkça her sene firmalar işlemcilerini güncelleme ihtiyacı duyar hale geldi. Fakat Google, yeni modelinde geçen senelerde Samsung’un akıllı saatleri için kullandığı Exynos 9110 yonga setini kullanacak. Ayrıca rakibi Samsung, Galaxy Watch 4 için şu an Exynos W920 işlemcisini kullanıyor.

Bunlara ek olarak batarya alanında da kullanıcılara pek memnun edici bir deneyim sunmayacak gibi gözüküyor. Her akıllı saate olduğu gibi manyetik bir şekilde şarj edilebilecek olan model, sadece 300 mAh bataryaya sahip olacak.

Aynı zamanda çelik kasa ile sunulacak olan Pixel Watch, Wear OS 3.0 ile karşımıza çıkacak. Bunlarla beraber 32 GB depolamaya sahip olacak. Kullanıcıların sağılığını düşünen firma, yeni akıllı saatinde nabız, SpO2, EKG gibi temel fonksiyonları saatine ekleyecek.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası