Google paraya doymuyor! Play Store reklamları artacak

Yapılacak değişiklikler ile birlikte, Google Play Store arama çubuğunda da reklam gösterilecek. İşte detaylar..

Google paraya doymuyor! Play Store reklamları artacak

Play Store üzerinden daha fazla para kazanmak isteyen Google, yeni reklam yerleşimlerini test etmeye başladı. Yapılacak değişiklikler ile birlikte, Google Play Store arama çubuğunda da sponsorlu içerikler gösterilecek.

Google Play Store arama bölümüne reklam verilebilecek

Google Play Store arama çubuğuna dokunduğunuzda, geçmişte gerçekleştirilen son dört sorgu karşınıza çıkıyor. Google, geçmiş aramaların altında “sınırlı süreli etkinlik ve sponsorlu öneriler” adını verdiği reklamlara da yer verecek. Arama çubuğundaki reklam sayısının üç ile sınırlı olacağını belirtelim.

Sınırlı süreli etkinlikler, günün ilerleyen saatlerinde özellikle ilginç bir spor karşılaşması veya oyun içi etkinlikleri olabilecek akış uygulamalarını tanıtmak için kullanılan mevcut bir araçtır. Genellikle Play Store’un ana akışlarında kart olarak görünürler. Artık arama geçmişinde uygulama adı, simge, derecelendirme ve indirme sayısıyla birlikte gösterilecek.

Bu değişiklik, Nisan Google Sistem Güncellemeleri değişiklik günlüğünde duyuruldu. 2022’de test edilmeye başlanan değişiklik, kullanıcılara kademeli olarak sunuluyor.

Son güncelleme ile Google Play Store’da yapılan diğer değişiklikler ise şu şekilde:

  • Sevdiğiniz Uygulamaları ve Oyunları keşfetmenize yardımcı olacak yeni özellikler.
  • Daha hızlı ve daha güvenilir indirme ve kuruluma izin veren optimizasyonlar.
  • Cihazınızı güvende tutmak için Play Protect’te iyileştirmeler.
  • Çeşitli performans optimizasyonları, hata düzeltmeleri ve güvenlik, kararlılık ve erişilebilirlik iyileştirmeleri.
  • [PC, Telefon] Kullanıcılar, Wi-Fi sorunu yaşadığında indirme bildiriminden uygulamaların ve oyunların hücresel veri üzerinden indirilmesine izin verebilir.
  • [Telefon] Bu güncellemeyle, Reklam Merkezim’e doğrudan erişebileceksiniz.
  • [Telefon] Bir arama başlatırken, geçmiş aramalarınızın yanında artık sınırlı süreli etkinliklerin yanı sıra sponsorlu öneriler içeren uygulamalar için öneriler de görebilirsiniz.
  • [Telefon] Arama sonuçlarınızda, artık başkalarının söylediklerinden önemli uygulama ve oyun özetlerini görebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası