SonTakip

Google Haritalar için yeni bir özellik geliyor!

Zamanla gelişen Google Haritalar, bir noktadan başka bir noktaya yol göstermek haricinde pek çok farklı özelliği de bünyesinde barındırıyor …

Google Haritalar için yeni bir özellik geliyor!

Zamanla gelişen Google Haritalar, bir noktadan başka bir noktaya yol göstermek haricinde pek çok farklı özelliği de bünyesinde barındırıyor. Yavaş yavaş sosyal medya uygulamasına evirilen Google Haritalar, topluluk bildirimi özelliği ile birlikte daha da gelişiyor. Google, Haritalar topluluğunun günde 20 milyondan fazla gönderi yaptığını ve bu topluluğun giderek büyüdüğünü belirtti.

Bu yapılan gönderilerin çoğu öneriler, işletmeler için yapılan güncellemeler, adres güncellemeleri, yeni incelemeler ve değerlendirmeler olarak belirtildi.

Google Haritalar için topluluk bildirimi özelliği geliyor

Google’ın getirdiği yeni özellik ile birlikte kullanıcılar, yerel kaynaklardan daha güvenilir güncellemeler ve bildirimler alabilecek. Bu özellik, Google Haritalar’ın Keşfet sekmelerinde bulunacak. Google tarafından paylaşılan blog gönderisinde yeni özellik için, “Yerel uzmanlar ve takip ettiğiniz kişilerin yanı sıra yiyecek ve içecek satıcıları tarafından Google Haritalar’a eklenen en son incelemeleri, fotoğrafları ve yayınları görebilirsiniz” şeklinde bir açıklama yaptı.

Google Haritalar için getirilen yeni topluluk bildirimi özelliği sayesinde, çevrenizde olup biteni görmek için kartlarınızı ziyaret edebilirsiniz. Ev sevdiğiniz restoran menüye yeni bir yemek eklediğinde, bu güncellemelerden haberdar olabilirsiniz. Yakınlarda yeni bir yürüyüş veya popüler bir günübirlik gezi arıyorsanız, Google Haritalar tarafından sunulan en iyi öneriler için akışınıza göz atabilirsiniz.

Topluluk bildirimi özelliği, Google’a gönderilen birçok yerel bilgiyi aldıktan sonra kullanıcıların ilgi alanlarına uyacak şekilde biçimlendiriyor. Yiyecek ve içecek tercihlerinde işaretlediğiniz mutfaklar veya yemekler ile ilgili daha fazla öneri, inceleme, fotoğraf ve işletme gönderisi görebileceksiniz. Topluluk bildirimi özelliği ile birlikte işletmelerin paket servis özelliği olup olmadığını görebilir, şirket tarafından alınan korona virüs güvenlik önlemlerine bakabilirsiniz. Topluluk bildirimi özelliği, iOS ve Android tarafında kullanıma sunulmuş durumda.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası