SonTakip

Android’e yeni YouTube yorumları tasarımı geliyor

YouTube, Android için yeni bir tasarımsal değişikliğe gidiyor. Buna göre Google, YouTube yorumları için yeni bir tasarımlar denemeye başladı …

Android’e yeni YouTube yorumları tasarımı geliyor

YouTube, Android için yeni bir tasarımsal değişikliğe gidiyor. Buna göre Google, YouTube yorumları için yeni bir tasarımlar denemeye başladı.

YouTube böylece, içerik üreticilerin izleyicilerle daha kolay iletişime geçebilmek için yorumlar bölümünü daha kolay kullanılabilir hale getirecek.

Google’dan YouTube yorumları için yeni tasarım

Google’ın YouTube arayüzünde yeni bir yorumlar tasarımı denediği ortaya çıktı. Android YouTube uygulaması üzerinde yorum yapmak için bir yoruma dokunmanız gerekiyor. Böylece diğer yorumları görüp aynı zamanda videoya yorum ekleyebilirsiniz.

Android için denenen yeni YouTube özelliği, videonun altına hızlıca yorum eklemenizi sağlayacak. Yani diğer yorumları görmek zorunda kalmadan kendi yorum ekleyebileceksiniz. Bu yeni YouTube tasarımı Android Police tarafından keşfedildi.

Eğer diğer yorumları görmek isterseniz, bu hızlı yanıtın yanında yer alan tüm yorumları gör tuşu devreye giriyor. Bu yorum ekranının yanında tüm yorumların sayısını görmek de mümkün.

YouTube, yorum bölümü için bunun dışında iki ayrı tasarım daha deniyor. Bu tasarımlardan birinde oklarla yorumları görüntüleyebiliyorsunuz. Diğer tasarım ise e tüm yorumları görüntülemenizi sağlayan bir düğmeyi içeriyor.

YouTube yorumları için denenen üç farklı tasarım

Google, Nisan 2020’de uygulamanın yorumlar bölümüne daha kolay erişilebilmesi için önemli değişiklikler yapmıştı. Ancak firmanın bu tasarımı henüz yeterli görmediği ortada..

Şu an için bu yeni yorum ekranı tasarımı beta testinde. Bu betanın bazı YouTube beta kullanıcılarında görüldüğü de ortaya çıktı. Bu denmelerin gerçek tasarım haline gelip gelmeyeceği ise merak konusu.

YouTube için yorumlar platformun en önemli özelliklerinden biri. Kullanıcıların yorumlara kolay erişimi ve içerik üreticilerle daha fazla etkileşime girmesi Google için büyük önem taşıyor. Son yıllarda mobil internet kullanımının artması da Google’ın YouTube uygulamasında daha fazla iyileştirme yapmasını sağlıyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 2 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası