SonTakip

Google’dan Android cihazlara güncelleme desteği

Android kullanıcıları tarafından eleştirilen güncelleme desteği ile ilgili yeni bir adım atıldı. Google Project Treble ile birlikte Qualcomm …

Google’dan Android cihazlara güncelleme desteği

Android kullanıcıları tarafından eleştirilen güncelleme desteği ile ilgili yeni bir adım atıldı. Google Project Treble ile birlikte Qualcomm işlemciye sahip Android cihazlara daha uzun güncelleme desteği sunulacak.

Google, Android cihazlara güncelleme desteği sunacak

Amiral gemisi modellere verilen güncelleme desteğini orta segment ve giriş seviyesindeki cihazlara da sunmak isteyen Google, Qualcomm ile işbirliği yaptı. Snapdragon işlemcili cihazların daha kolay güncelleme almasını sağlayacak olan proje, ne yazık ki eski nesil işlemcileri kapsamayacak.

Snapdragon 888 ile birlikte karşımıza çıkan yenilik, akıllı telefon üreticilerine güncelleme konusunda kolaylık sağlayacak. Yapılan işbirliği, çip üreticileri tarafından geliştirilmesi gereken framework sistemini basitleştirecek. Bu sayede şirketler kullanıcılarına daha fazla güncelleme yayınlayabilecek.

Geliştirilen sistemin herhangi bir firma için güncelleme garantisi vermeyeceğini belirten yetkililer, güncelleme desteğinin akıllı telefon üreticilerine de bağlı bir durum olduğunun altını çizdi.

Project Treble destekli Snapdragon modelleri 4 ana Android güncellemesi ve 4 yıla kadar güvenlik güncellemesi alabilecek. Çoğu Android cihazın ortalam 2 yıl güncelleme aldığı göz önünde bulundurulduğunda geliştirilen platform sayesinde cihazlar daha uzun süre güncel kalabilecek.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası