Google, çok beklenen değişikliği sonunda gerçekleştiriyor!

Teknoloji dünyasının önemli isimlerinden Google, Android arama çubuğu arayüzünde değişiklik yapıyor. İşte detaylar!

Google, çok beklenen değişikliği sonunda gerçekleştiriyor!

Teknoloji dünyasının önemli isimlerinden biri olan Google, yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Şirket bu kez Android uygulamasında çok beklenen değişikliklerden birini gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Çıkan haberlere göre Google arama çubuğu Android uygulamasında değişikliğe uğrayacak.

Google Arama çubuğu Android uygulamasında artık altta olacak!

Teknoloji şirketleri arasına önemli bir yere sahip olan Google, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için birçok yenilik üzerinde çalışıyor. Bunlardan biri de kullanıcıların çoğunun uzun zamandır beklediği Google Arama çubuğunu yeri oluyor.

Ortaya çıkan haberlere göre Google, Android uygulaması için yeni bir arayüzü test ediyor. Bu arayüzle birlikte ana arama çubuğunun ekrandaki yeri değişiyor. Şirket, Google uygulamasının son beta sürümünde arama çubuğunu en alta yerleştiren bir işareti etkin hale getirdi.

Güncellenen arayüzle birlikte ekran görüntüleri de ortaya çıktı. Ekran görüntülerine baktığımızda da arama çubuğunun altta yer aldığını görmek mümkün. Filtreler, kısımlar ve hesap seçenekleri gibi menüler de ekranın üst kısmındaki yerini koruyor. Bu da sadece arama çubuğunun yerinin değiştiğini gösteriyor.

Google’ın iOS için Chrome’da da adres çubuğunu aşağı taşıma seçeneği sunması bu tasarımın Android uygulamasında da geniş alanda kullanıma sunulma ihtimalini artırıyor. Özellikle son zamanlarda arama çubuklarının altta yer alması nedeniyle Google’ın bu konuda geç bile kaldığını söyleyebiliriz.

Google’ın bu yeniliği ise Android uygulamasının 14.48.26.29.arm64 sürümünde ortaya çıktı. Ancak bu değişikliğin daha geniş kullanıma mı sunulacağı yoksa yalnızca bir deneme mi olacağı henüz belli değil. Google, arayüz değişikliklerini genel kullanıma sunmadan önce test ediyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası