SonTakip

Google Asistan arayüzü yeni renklerle güncellenecek!

Onlarca uygulamaya sahip olan Google, popüler asistanı Google Asistan için sürekli olarak yeni özellikler test ediyor. Android 12 ile birlikte …

Google Asistan arayüzü yeni renklerle güncellenecek!

Onlarca uygulamaya sahip olan Google, popüler asistanı Google Asistan için sürekli olarak yeni özellikler test ediyor. Android 12 ile birlikte pek çok yeniliğe kavuşması beklenen bu asistan, arayüz tarafında da bir takım değişikliklere uğrayacak.

XDA geliştiricileri tarafından ortaya çıkarılan yeni resimlere göre Google Asistan, mevcut görünümünden daha renkli bir arayüz ile güncellenecek. Şu anda bunun ne zaman geleceğine dair tam bir bilgi bulunmazken, sızdırılan fotoğraflardan nasıl olacağına göz atabilmek mümkün.

Google Asistan görünümü yenilenecek

2020 yılında Google, sesli asistanı Google Asistan için açık ve koyu tema tarafında bir güncelleme yapmıştı. Daha kompakt bir arayüz ile güncellenen bu uygulama, sistem temasıyla da daha uyumlu hale geldi. Şimdi ise şirket, sesli asistanını yeni renklerle tekrardan güncellemeye hazırlanıyor. Zira geliştiriciler tarafından sızdırılan resimlere göre bu asistan, Androi 12 ile birlikte daha yeni ve renkli bir arayüze kavuşacak.

Google Asistan yeni renklere kavuşacak

Güncelleme ile birlikte Google Asistan, karanlık ve açık moda bağlı olarak arka planı yeni renklerle güncelleyecek. Artık uygulama arka planında yukarıda da göreceğiniz üzere mavi ve yeşilimsi bir gölge olacak.

Google’ın bu renklendirmeyi Android 12’ye uyumlu olarak test ettiği söyleniyor. Çünkü şirket yeni işletim sisteminde de temayı uygulamaların renkleriyle eşleştirmeyi planlıyor. Muhtemelen Asistan uygulaması da bu yeniliklerden biri olacak.

Yeri gelmişken Android 12’deki ”para” temasının nasıl olacağını da belirtelim. Google, yeni işletim sisteminde bildirim arayüzünün arka plan rengini, hızlı ayaların rengini ve kilit ekranın rengini otomatik olarak değiştirecek. Bu, genelde uygulamaların rengine göre temaya yansıyacaktır.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası