Gençlere vergisiz akıllı telefon kampanyasının hangi markaları kapsayacağı belli oldu!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, gençlere vergisiz akıllı telefon vaadi kapsamında hangi cihazların bulunacağını açıkladı.

Gençlere vergisiz akıllı telefon kampanyasının hangi markaları kapsayacağı belli oldu!

Mevcut hükümetin seçim vaadi olarak sunduğu gençlere ilk akıllı telefonlarında vergi indirimi kapsamı hakkında birçok söylenti dolanıyordu. En son Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Cari açığı düşünmeliyiz” diyerek kampanyanın yerli üretim akıllı telefonları kapsamasını planladıklarını belirtmişti. Şimdi Ulaştırma bakanı Uraloğlu, konuyla ilgili yeni bilgiler verdi.

En fazla 7 milyon öğrenci yararlanabilecek

Her bakan konuya teker teker değinirken en son Ulaştırma ve Altyapı bakanı Abdulkadir Uraloğlu da konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Hürriyet’ten Aysel Alp’in haberine göre Uraloğlu, şöyle diyor:

“ÖTV ve KDV’siz cep telefonundan, üniversite öğrencilerinin tamamı gelirlerine bakılmaksızın, yüksek okul ve açıköğretimde okuyanlar dahil, 7 milyon öğrenci yararlanacak. Aylık 10 GB bedava internetle birlikte başlayacak. Vergisiz telefon tüm model ve markaları kapsamayacak. Türkiye’de üretilen telefonları kapsayacak ve bunlar için de bir üst sınır olacak.”

Yani net olarak en fazla 7 milyon öğrenci, sadece Türkiye’de üretilmiş olan Samsung, Huawei ve General Mobile gibi markalardan yararlanabilecekler. 

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası