Galaxy S9 için hızlı şarj konusunda kötü haber!

Samsung’un yakın zamanda kullanıcılar ile buluşturacağı Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modellerinin hızlı şarj özelliğinin detayları ortaya çıktı. İşte Galaxy S9 hızlı şarj özelliğinin detayları!

Galaxy S9 için hızlı şarj konusunda kötü haber!

Samsung’un yeni amiral gemisi ailesi Galaxy S9 serisini duyurmasına sayılı günler kala, yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Galaxy S9 serisinin batarya kapasitesini sizler ile paylaşmıştık.

Ortaya çıkan veriler Galaxy S9 modelinin Galaxy  S8 ile benzer bir şekilde 3000 mAh, Plus modelinin ise 3500 mAh batarya kapasitesine sahip olacağını gözler önüne serdi. Ancak, yeni nesil işlemciler ile daha iyi bir batarya ömrü sunulması beklenirken, hızlı şarj konusunda beklentiler karşılanamayacak gibi görünüyor.

Galaxy S9 hızlı şarj konusunda iyileştirme sunmayacak!

Cihazların 3C komitesi tarafından onaylanması ile birlikte, hızlı şarj desteğinin detayları ortaya çıktı. Listede yer alan SM-G960x model numarası Galaxy S9’u, SM-G965x model numarası ise Galaxy S9 Plus modelini temsil ediyor.

Model numarasının en sonunda yer alan rakam ise cihazın satışa sunulacağı ülkeyi temsil ediyor. Örneğin, listede yer alan model numaralarının sonunda 0 olan Çin’de, 8 olan ise Tavyan’da satışa sunulacak olan cihazları kapsıyor.

Listede yer alan verilere göre, Galaxy S9 serisi 15W’a kadar ( 9V @ 1.67A ) hızlı şarj desteğine sahip olacak. Hali hazırda satışta olan amiral gemileri Galaxy  S8 ve Galaxy Note 8 hızlı şarj konusunda aynı performansı sergiliyor.

Bu kapsamda Samsung’un yeni modellerinde hızlı şarj ve batarya konusunda bir iyileştirme göremeyeceğiz. Hızlı şarj için son yıllarda bir ilerleme sağlanazken, kablosuz şarj konusunda Samsung oldukça iyi bir seviyeye gelmeyi başardı.

Samsung’un geçtiğimiz yıl satışa sunduğu bazı amiral gemisi modelleri yazılımsal bir hızlı şarj sorunu ile gündeme geliyor olsa da, yaklaşık 1 saat 40 dakika gibi bir süre içerisinde sıfırdan tam şarja ulaşabiliyorlar.

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/galaxy-s9-hizli-sarj-detaylari-ortaya-cikti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası