Facebook’a Snapchat benzeri efektler geliyor

Uygulama içi kamera özelliğini baştan aşağı yenilemeye hazırlanan Facebook, Snapchat benzeri efektlerle birlikte birçok yeniliği kullanıcılarına sunacak.

Facebook’a Snapchat benzeri efektler geliyor

Bugüne kadar birçok farklı uygulama tarafından özellikleri kopyalanan Snapchat için şimdi de Facebook düğmeye bastı. 

Yepyeni efektler ve filtreler

Uygulama içi kamera uygulamasını yenilemeye hazırlanan Facebook, son dönemin en gözde uygulaması Snapchat’teki arttırılmış gerçeklik efektlerine benzer efektler kullanacak.

Bu efektler arasında animasyon selfie maskeleri, kaplanmış grafikler ve farklı filtreler yer alacak.

Facebook’un “yeni kamera” ismini verdiği uygulama içi kamera özelliğine, haber kaynağında ekranı sağa kaydırarak ulaşabilmek mümkün.

Bu arada yeni kamera özelliği ile haber tüneline içerik atabileceğiniz gibi, fotoğraflarınızı sadece belirleyeceğiniz kişilere göndermek de mümkün.

Şu anda İrlanda’da bazı kullanıcılar üzerinde test edilen yeni kamera uygulaması, önümüzdeki günlerde global olarak tüm kullanıcılara sunulacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Facebook Ürün Müdürü Sachin Monga, “Facebook’ta görsel paylaşımların eğlenceli, hızlı ve esnek olmasını istiyor” sözlerine yer verirken, bu özellikle birlikte Facebook’un son dönemde düşen paylaşım oranlarını tekrar yukarıya çekmek istiyor.

 

Kaynak adres : https://www.shiftdelete.net/facebooka-snapchat-benzeri-efektler-geliyor-76451

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası