Evolve Ücretsiz Oluyor!

Satış rakamları ile beklentileri karşılamayan Evolve yapımının ücretsiz olacağı müjdesi verildi. Peki, bu süreç nasıl işleyecek? 2K Games’ten resmi açıklama geldi.

Evolve Ücretsiz Oluyor!

Turtle Rock Studios tarafından geliştirilen ve 2K Games firmasının yayımcılığını üstlendiği Evolve, geçtiğimiz yılın Şubat ayı içerisinde raflardaki yerini almıştı. Fakat, yapımın etiket fiyatının bir hayli yüksek olması bizlerin de dahil herkesin tepki göstermesine neden olmuştu.

CryEngine oyun motoru kullanılarak geliştirilen yapım, uzun bir sürenin ardından tekrar gündeme geldi. Geçtiğimiz saatler içerisinde yapılan açıklama ile Evolve yapımının ücretsiz olacağının müjdesi verildi.

Chris Aston tarafından yapılan açıklama ile yapımın bugünden itibaren free-to-play olacağı belirtildi. Sadece bilgisayar platformunda free-to-play olacak olan yapım, şimdilik beta sürüm ile oynanabilir olacak. Beta sürecindeki geri dönüşler sonucunda ise büyük bir güncelleme ile oyun içerisindeki eksiklikler ve hataların giderileceği belirtildi.

Canavar avına hazırlanın

Bu haber birçok kişiyi sevindirse dahi, daha önceki zamanlarda yapımı satın almış kişilerin durumuna da açıklık getirildi. Yapılan açıklama ile, yapımı satın almış kişilerin Founder konumunda olacağı ve hesaplarındaki özelleştirilmelerin korunacağı belirtildi. Bununla birlikte ise üstün ögelerin ve hediyelerin bu kişilere verileceği açıklandı.

Evolve yapımının satış rakamlarından memnun olmayan Turtle Rock Studios, yapımın free-to-play sürecine girmesi ile birlikte maddi olarak hedeflerine ulaşabilecekler mi merak söz konusu oldu. Beta sürecinin akşam üzeri başlayacağını belirterek; buradan süreç ile ilgili bilgileri öğrenebilirsiniz.

 

Kaynak adres : https://www.shiftdelete.net/evolve-ucretsiz-oluyor-73178

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası