SonTakip

Epic Games MetaHuman Creator Sanal insanı yarattı

Epic Games aylar önce duyurduğu MetaHumon Creator adlı sanal insan projesini hayata geçirdi. Kısıtlı sayıda kullanıcıya açılan program …

Epic Games MetaHuman Creator Sanal insanı yarattı

Epic Games aylar önce duyurduğu MetaHumon Creator adlı sanal insan projesini hayata geçirdi. Kısıtlı sayıda kullanıcıya açılan program, teknolojinin geldiği son nokta değerlendirildi. Sosyal medya platformlarında, programa olan ilgi dikkat çekti.

Son yıllarda bilgisayar dünyasında 3 boyutlu modelleme, animasyon ve tasarım teknolojileri tarafında inanılmaz bir gelişim kaydedildi. Nvidia ve AMD‘nin geçtiğimiz aylarda tanıttığı yeni nesil ekran kartları yüksek detaylı 3D modeller yaratmamıza olanak tanırken; aynı zamanda bu yaratılan modelleri oyunlarda yüksek çözünürlükte oynamamızı mümkün kıldı.

Birkaç ay önce paylaşılan Unreal Engine 5 demo videosu tüm oyun severleri heyecanlandırmış, yeni nesil konsol ve bilgisayarların bize yaşatacağı görsel şölenin adeta fragmanı olmuştu. Hatta yabancı basında, PlayStation 5 tanıtımında bulunan konuşmacıların gerçek değil, aslında onların birer 3 boyutlu modelleri olduklarına dair iddialar ortaya çıkmıştı. Son gelişmeler de bu söylentileri destekler nitelikte.

İşte karşınızda Epic Games MetaHuman Creator!

Geçtiğimiz Şubat ayında Epic Games, MetaHuman Creator isimli, bulut tabanlı bir dijital insan yaratma programını duyurdu. Burada oluşturulan meta insanlara sonradan Unreal Engine‘de animasyon ve hareketler eklemek mümkün. Duyurulduğu ilk dönem çıkış tarihi belli olmayan program bugün resmen kullanıma açıldı.

MetaHuman Creator şu anlık erken erişim aşamasında. Şimdilik herkese açık olmayan uygulamayı kullanmak için öncelikle kayıt Unreal Engine sitesine kayıt olmanız gerekiyor. Üye olduktan sonra size uygulamayı yükleme izni verilecek. Fakat bunlarla uğraşmak istemiyorsanız hiç merak etmeyin; zira Epic Games yetkilileri, programın çok kısa bir zamanda herkese açık olacağını duyurdu.

Kullanmak çok kolay! Kendi sanal insanınızı dakikalar içinde yaratın

MetaHuman Creator geliştirici ekibi Unreal Engine Youtube kanalında uygulamanın kullanımı ile ilgili detayları paylaştı. Videodan da göründüğü gibi var olan modelleri kullanarak kendi meta insanınızı dakikalar içinde yaratmanız oldukça basit. Sonra dilerseniz oluşturduğunuz 3D modeli Unreal Engine‘e aktararak hareketlendirebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası