SonTakip

En çok hangi iPhone 14 modeli üretilecek?

Apple yakın zamanda yeni iPhone 14 modelini tanıtacak. Uzun zamandır merakla beklenen modeller birçok yeniliği de beraberinde getiriyor …

En çok hangi iPhone 14 modeli üretilecek?

Apple yakın zamanda yeni iPhone 14 modelini tanıtacak. Uzun zamandır merakla beklenen modeller birçok yeniliği de beraberinde getiriyor. Şirket, herhangi bir tedarik sıkıntısı çekmemek için tedarikçilerine üretim için siparişleri çok daha önceden vermiş durumda. Peki en çok hangi iPhone 14 versiyonundan üretilecek?

Apple’ın gözdesi iPhone 14 Pro Max olacak

Yakında tanıtılacak olan akıllı telefonlarda büyük değişikliklerin çoğunun Phone 14 yerine iPhone 14 Pro’da olacağını göreceğiz. Görünüşe göre Apple, sahip olduğu daha iyi özellikler ile birlikte satışların Pro takısı alan modellere doğru kaymasını planlıyor.

Apple’ın iPhone 14 serisinde kullanılan ekran panellerinin üretim ve sevkiyat verileri, Apple’ın sonbaharda iPhone 14 Pro modellerine yüksek talep beklediğini gösteriyor. Buna göre tedarikçiler daha çok Pro modelleri için ekran panelleri üretmeye odaklanmış durumda.

DSCC’den analistçi Ross Young, Apple’ın iPhone 14 üretimine yönelik verilerini paylaştı. Buna göre analistçi Apple’ın ürettiği panellerin yaklaşık yüzde 29’inin iPhone 14 Pro Max için olduğunu ortaya koydu. Diğer yandan iPhone 14 ve iPhone 14 Pro ekran panellerinden yüzde 26 oranında üretilmiş durumda. iPhone 14 Max ise yüzde 19 ile son sırada.

Bu veriler ışığında üretim konusunda çoğunluğu iPhone 14 Pro Max’in oluşturacağını söyleyebiliriz. Apple, büyük ekran ve daha üst düzey özelliklerle birlikte iPhone 14 Pro Max’in en çok talebi göreceğine inanıyor. Diğer yandan sadece tek başına büyük ekranın ise Apple kullanıcıları için yeterli gelmeyeceği düşüncesinde.

iPhone 14 hakkında şimdiye kadar olan söylentiler, standart iPhone 14 modellerinin Pro versiyonlar kadar yeni özellikler barındırmayacağını ortaya koyuyor. Bu iki versiyon arasındaki en büyük fark ise iPhone 14’ler iPhone 13‘lerde de kullanılan A15 işlemcilerle gelirken, Pro versiyonlar yeni A16 işlemcilere sahip olacak.

Diğer yandan Pro modellerin ekranında ‘delik ve hap’ görünümlü tasarım yer alacak. Standart versiyonlarda ise uzun zamandır gördüğümüz çentikli tasarım ile yola devam edilecek. Daha geniş açılı kamera sensörü de yine Pro modellerde karşımıza çıkacak.

Apple, yeni akıllı telefonlarında Pro versiyonlar ile diğer modeller arasındaki çizgiyi daha net bir şekilde çizmek istiyor gibi görünüyor. 

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası