Elon Musk, Twitter’da genel af çıkardı!

Geçtiğimiz günlerde Twitter satın alımını tamamlayan Elon Musk, şirket içerisinde pek çok şeyi değiştirmekten geri durmadı. Çalışanların en …

Elon Musk, Twitter’da genel af çıkardı!

Geçtiğimiz günlerde Twitter satın alımını tamamlayan Elon Musk, şirket içerisinde pek çok şeyi değiştirmekten geri durmadı. Çalışanların en az yarısını işten çıkartan ünlü milyarder, kullanıcıları etkileyecek olan bazı kararlar da aldı. İşte detaylar…

Elon Musk Twitter’da genel af ilan etti!

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde eski ABD başkanı Donald Trump’ın askıya alınmış olan hesabını Twitter takipçilerine sorup geri açtı. Şimdi ise site içi genel af yapılıp yapılmamasını ankete açan iş insanı, olumlu cevabın ardından pek çok askıya alınan hesabı önümüzdeki haftadan itibaren eski haline getireceğini söyledi.

Spam yapmayan ve yasaları çiğnemeyen hesapları kapsayan affın anketinde, 3 milyon 162 bin kişi oy kullandı. Anket sonucunda evet seçeneği, yüzde 72 ile kullanıcıların kaderini belirledi. Anketin sonuçlanmasının ardından Elon Musk, şu ifadeleri kullandı:

”Halk konuştu. Af gelecek hafta başlıyor.

Halkın sesi, Tanrı’nın sesidir.”

Donald Trump destekçilerinin ABD kongre binasına saldırmalarının ardından, şiddeti kışkırtma riski taşıdığı gerekçesiyle başkan adayının hesabı askıya alınmıştı. Hesabının eskiye dönmesine rağmen siteye katılmayan Trump, ”Bunun için geçerli bir sebep göremiyorum.” dedi.

Elon Musk ayrıca, rap sanatçısı Kanye West ve sosyal medya fenomeni Andrew Tate’in de Twitter hesaplarını aktif hale getirdi. Ancak ünlü milyarder, 2012’deki 20 çocuk ve 6 yetişkinin öldürüldüğü Sandy Hook saldırısının aldatmaca olduğunu iddia eden Alex Jones’u Twitter’a sokmayacağını söyledi. Musk, konuyla ilgili ”Çocukların ölümünü para, şöhret ve siyaset için kullanan hiç kimseye merhamet etmeyeceğim” dedi.

Elon Musk, af sürecinin nasıl ilerleyeceği konusunda henüz bilgi vermedi. Daha öncesinde yasaklanmış hesaplar için bir kurul atayacağını söyleyen Musk’ın bu süreci tam olarak nasıl yöneteceği bilinmiyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası