Elon Musk, Apple Vision Pro’yu tiye aldı!

Elon Musk, Apple Vision Pro hakkında ne düşünüyor? Twitter’dan yaptığı son paylaşımla, AR gözlüğünün fiyatını ti’ye aldı.

Elon Musk, Apple Vision Pro’yu tiye aldı!

Elon Musk, Apple tarafından geçtiğimiz günlerde duyurulan Vision Pro gözlüğünü kendine özgü tarzıyla eleştirdi. Twitter’dan yaptığı paylaşımda AR gözlüğünün fiyatına gönderme yaptı. Musk’ın viral hale gelen paylaşımı, gözlüklerin halüsinojenik mantarlar ile aynı etkiyi yaratacağını ima ediyor.

Elon Musk, Apple Vision Pro için ne dedi?

Apple Vision Pro, WWDC 2023 kapsamında tanıtıldı ve sanal+artırılmış gerçeklik deneyimi yaratmasıyla ön plana çıktı. Ancak Apple yöneticileri, lansman sırasında hem sanal hem de artırılmış gerçeklik ifadelerini kullanmaktan kaçındı. Gözlüğün 3499 dolarlık fiyatı ise Elon Musk’ın bile dikkatinden kaçmadı.

Elon Musk, Vision Pro hakkındaki görüşünü esprili bir fotoğrafla dile getirdi. Fotoğrafta Musk, Apple gözlüğünün 3499 dolar olduğunu ve halüsinojenik mantarların ise sadece 20 dolara satıldığına dikkat çekti. Mantarların paketinde ise “UFO ve uzaylılar ile iletişime geçin” ifadesinin yer alması gözlerden kaçmadı.

Tesla CEO’sunun Vision Pro eleştirisinin karşılıksız kalmadığını da belirtelim. Bazı kullanıcılar Neuralink beyin çiplerini hatırlatarak Musk’ın böyle bir yorum yapmasını ironik buldu.

Vision Pro’da kullanılan Mikro LED teknolojisi, yüksek performanslı göz takip sistemiyle birleşiyor. Apple, M2 işlemcinin yanı sıra R1 adında yeni bir işlemci de kullanarak en iyi görüntü kalitesini sunmayı hedefliyor. Gecikmeyi minimuma indiren R1 işlemci, oyunlar ve diğer uygulamalarda üst düzey bir deneyim sunuyor.

Musk’ın Apple Vision Pro hakkındaki gerçek görüşlerini şu anda bilmiyoruz. Ancak daha önce birçok defa Meta’nın Quest gözlüklerini eleştirmiş ve “gözünün önüne bir televizyon yerleştirmenin” mantıklı olmadığını söylemişti.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası