Elektrikli Bentley çıkış tarihi belli oldu

Elektrikli Bentley çıkış tarihi belli oldu

Otomobil dünyasının en lüks araçlarını üreten firmalardan olan Bentley’den, güzel haber geldi. Elektrikli Bentley çıkış tarihi ortaya çıktı. Günümüzün en yüksek fiyatlı araçlarını üreten firma, gelecekte elektrikli araçlar sınıfında da lüks araçlar üretecek. Daha önce hibrit motora sahip Bentley, 2018 Cenevre Uluslararası Motor Fuarında tanıtılmıştı.

Yerli otomobili görmeye nasıl gittik? (vLog)

ShiftDelete.Net olarak bu tanıtım etkinliğine gittik ve yerli otomobili yerinde inceledik. Bu kez yerli otomobile gidiş serüvenimizi sizlerle paylaşıyoruz. İyi seyirler…

Elektrikli Bentley çıkış tarihi tarihi duyuruldu

Otomotiv sektörü yıllar geçtikçe elektrikli araçlara yoğunlaşmaya devam ediyor. Dünyanın önde gelen markaları, piyasaya çıkardıkları elektrikli araçlarla ilgiyi kendilerine toplamaya çalışıyor. Öte yandan Türkiye de kendi elektrikli otomobilini üreterek bu sınıfta pay sahibi olmayı umuyor. Halihazırda akaryakıt motorlu araçların satışına devam eden firmalar, Ar-Ge harcamalarını elektrikli sistemler üzerine yoğunlaştırmış durumda.

Bu markalardan biri olan Bentley, satışa çıkardığı lüks araçlarıyla tanınıyor. Bentley müdürü tarafından yapılan açıklamada, firmanın sahip olduğu geçmiş zenginliklerle birlikte, geleceğe yatırım yapıldığı belirtildi. İlk hibrit aracını 2018’de Cenevre‘de tanıtıldığını hatırlatan müdür Adrian Hallmark, portföye bir de elektrikli aracın ekleneceği müjdesini verdi. Henüz araç üzerinde detaylar belli olmasa da, birden çok opsiyonlu olarak üretilmesi düşünüldüğü söylendi. Henüz masada olan çalışmayla birlikte, firma için en doğru kararın verileceği söylendi. Ancak çalışmanın sadece var olan modelleri, elektrikli olarak tekrar üretmek amacında olduğu belirtildi.

Açıklamanın devamında Hallmark, günümüzde kullanılan bir modelin aynı isimle elektrikli olarak üretebileceğini söyledi. Ancak şu anki modellerin sahip olduğu içten yanmalı motorun yerine, direkt bataryaların montajı da düşünmüyor. Çünkü yüksek sürüş mesafesi ve verimlilik sağlamak isteyen firma, araçlar üzerinde bazı değişiklikler yapabilir. Bu değişikliliklerle birlikte lüks üretimin en iyilerinden olan firma, elektrikli araçların da en iyisi olmak istiyor.

Araç hakkında verilen bilgilerin ardından Elektrikli Bentley çıkış tarihi için 2025 ön görüldüğü belirtildi. Bentley 5 yıl içinde aracın tasarımını tamamlayarak ve bataryasını üreterek satışa hazır hale getirecek.

Bentley 1919 yılında İngiltere’de kurulmuştu. Daha sonra Alman otomotiv devi Volkswagen, şirketi satın almıştı.

https://shiftdelete.net/elektrikli-bentley-cikis-tarihi-belli-oldu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası