Donma sorunu çözüldü: Android 14 Beta 5.2 yayınlandı

Google, bugün yayınladıklari Android 14 Beta 5.2 sürümü ile bazı önemli hataları giderdiklerini açıkladı. İşte detaylar…

Donma sorunu çözüldü: Android 14 Beta 5.2 yayınlandı

Geçtiğimiz yıl 4 adet ana beta güncellemesi alacağı açıklanan Android 14, Google’ın fikir değiştirmesiyle 5 ana güncelleme ile karşımıza çıktı. Google, Android 14 Beta 5.2 sürümü ile bazı önemli hataları giderdiklerini açıkladı. İşte detaylar…

Android 14 Beta 5.2 yayınlandı

Bazı kullanıcılar, Android 14 Beta 5.1 kurdukları cihazlarında yeniden başlatma sırasında donma sorunu yaşadıklarını bildirdi. Konu hakkında çalışma yürüten Google, yeni güncellemeyle birlikte donma sorununu çözdüklerini duyurdu.

Google, Android 14 ile birlikte katlanabilir telefon uyumluluğunu artıdıklarını duyurdu. Bugün yayınlanan güncellemeyle birlikte Android 14 kullanıcıları, katlanabilir cihazlarında parmak izi ve ses sorunu yaşamayacak.

Güncellemenin tüm uygun cihazlara (yani Pixel 4a 5G veya sonraki sürümler) ulaşması birkaç gün sürebilir. Bunlardan birine sahipseniz ve bu sürümü test etmek için onu beta programına eklemek istiyorsanız buraya tıklayın. Daha sonra güncellemeleri otomatik olarak alacaksınız.

Yeni güncellemeyle birlikte aşağıdaki sorunlar giderildi:

  • Yeniden başlatma sırasında cihazların durmasına neden olan çeşitli sorunlar düzeltildi.
  • E-UTRAN Yeni Radyo – İkili Bağlantı (ENDC) kullanan cihazlar 5G NR düşük bant frekansları üzerinden bağlandığında bu cihazların hücresel bağlantısını kesebilecek sorunlar düzeltildi.
  • Pixel Fold ve Pixel Tablet cihazlarda, bazı durumlarda parmak izi sensörünün yanıt vermemesine neden olan sorun düzeltildi.
  • Pixel Fold cihazlarında Perfetto izleme verilerinin eksik olmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Devam eden bir aramanın bildirimini görüntülerken veya bildirime dokunurken Pixel Fold cihazlarında animasyonların takılmasına neden olan sorun düzeltildi.
  • Pixel Fold cihazlarında bazen parmak izi sensörünü kullandıktan sonra sistem kullanıcı arayüzünün çökmesine neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Pixel Fold cihazlarda cihaz açılırken ekranın kısa süreliğine titremesine neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Pixel Tablet cihazlarda, cihazın kilidi açıldıktan sonra bazen renkli bir çubuğun görüntülenmesine veya titremesine neden olan sorun düzeltildi.
  • Pixel Tablet cihazlarda, cihazı yerleştirme veya çıkarma sırasında sistemin yanlış sesler çalmasına neden olan bir sorun düzeltildi.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası