Daha önce fark etmediniz: Android’in 3 gizli özelliği!

Muhtemelen sizde bu özellikleri fark etmediniz. İşte sizler için hazırladığımız 3 gizli Android özelliği listesi…

Daha önce fark etmediniz: Android’in 3 gizli özelliği!

Android cihazlar açık kaynak kodları ile birçok gizli özellik taşıyor. Muhtemelen bu gizli özelikleri hiç fark etmediniz çünkü genel olarak bu özellikler Android cihazın donanımları ve performans değerleriyle alakalı. Anca bu özellikleri biliyor olmanız birçok konuda hayatınızı kurtarabilir. İşte Android cihazlarda fark etmediğiniz 3 özellik…

İşte bilmediğiniz 3 Android menüsü!

İşte karşınızda daha önce fark etmediğiniz 3 Android menüsü!

1- Donanım kontrol menüsü

İlk özelliğimiz telefonunuzu sert bir şekilde düşürdüğünüzde veya vurduğunuzda kullanabileceğiniz hayat kurtarıcı bir menü. Android cihazların neredeyse hepsinde bulunan bu menü telefonunuzdaki ekran, hoparlör, sensörler vb. gibi donanımların kontrolünü sağlıyor. Arama kısmına gelip *#7353# kodunu girin ve arama tuşuna basın. Ardından donanım kontrol menüsünden test etmek istediğiniz donanımlara tıklayın ve cihazınızda bir sorun var mı yok mu görün.

2- Uygulama sabitleme

Gerçekten kapatılmaması gereken bir uygulamanız mı var? Aslında Android cihazlarınızda bu sorunu çözebilirsiniz. Özellikle not alma uygulamalarını kullanan kullanıcıların işine yarayacak olan uygulama sabitleme özelliğini açmak oldukça kolay. Öncelikle ayarlar menüsüne girin. Ardından arama çubuğuna “PIN” yazın. Daha sonra özelliği aktif edin ve uygulama kapatma ekranından istediğiniz uygulamayı seçin. Bu sayede uygulamanız tam ekran olarak sabitlenecek ve siz istemedikçe kapanmayacak.

3- Android cihazımı bul

Bu özelliğin sadece iOS işletim sisteminde olduğunu düşünen birçok kullanıcı var. Ancak bu yanlış bir bilgi. Android cihazınızı da kaybetmeniz veya çaldırmanız halinde son konum verisinden bulmanız mümkün. Yapmanız gerekenler ise oldukça basit. Google’a “Android Cihazımı Bul” yazmanız ve ardından cihazda kayıtlı olan Google hesabı ile oturum açmanız yeterli. Daha sonrasında Google anlık olarak aldığı verilerle cihazınızın nerede olduğu, ne kadar şarjının kaldığı vb. tüm bilgileri sizinle paylaşacaktır.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası