SonTakip

Cyanogen OS 13.1 Yeni Bir Özellik Getirdi

Mobil dünyasının en popüler ROM geliştirici ekibi Cyanogen, son yazılım güncellemesine MOD özelliğini dahil etti. MOD özelliği nedir, nasıl kullanılır? Detaylar haberimizde…

Cyanogen OS 13.1 Yeni Bir Özellik Getirdi

Android işletim sistemini Google’a göre daha özelleştirilebilir bir yapıda sunan Cyanogen ekibi, Cyanogen OS işletim sistemine oldukça işlevsel bir özellik dahil etti. Popüler ROM ekibi bu özelliği MOD olarak isimlendirirken, yeni işlev kullanıcıların kilit ekranda birçok içeriğe kolay bir şekilde erişmesini sağlıyor.

Cyanogen OS 13.1 sürümüne dahil edilen MOD özelliği şimdilik sadece OnePlus One modeli için yayınlandı. Eğer bir OnePlus One kullanıcısıysanız “Ayarlar” menüsünde güncelleme kontrolü gerçekleştirdiğiniz takdirde 396MB büyüklüğünde yeni bir güncellemeyle karşılaşacaksınız.

MOD özelliği nedir?

MOD için kapsamlı bir kilit ekran uygulaması ifadesi yanlış olmayacaktır. MOD, yazının başında da ifade ettiğimiz gibi kullanıcıların bazı içeriklere kilit ekrandan ulaşmasını mümkün kılıyor. Geliştirici ekip MOD özelliğinde şimdilik Twitter, Skype, OneNote, Cortana ve Microsoft Hyperlapse uygulamalarına erişim sunuyor.

MOD sayesinde Twitter’daki popüler başlıklara göz atabilirsiniz. Skype ise MOD üzerinde rehbere erişim sağlayarak daha kolay bir şekilde aramalar gerçekleştirmenizi sağlayacak.

Yine OneNote sayesinde hızlı bir şekilde not alabilecek ya da randevularına göz atabileceksiniz; ayrıca Cortana ile telefona sesli komutlar yöneltebileceksiniz. Tabii Cortana’nın ülkemizde henüz kullanılmayan bir servis olduğunu belirtelim. Microsoft Hyperlapse ise MOD işlevi içerisinde kameraya erişim sağlayarak akıcı videolar çekmenizi sağlayacak.

MOD özelliği, kilit ekran ayarlarından kullanıcının isteğini bağlı olarak aktif ya da pasif hale getirilebiliyor.

MOD özelliğinde yer alan uygulamaların Twitter dışında Microsoft hizmetlerinden oluşması şaşırtıcı bir durum olmasa gerek; zira Microsoft ve Cyanogen geçen yıl Microsoft hizmetlerinin Cyanogen OS’a eklenmesi noktasında bir anlaşma gerçekleştirmişti.

MOD özelliği için yayınlanan tanıtım videosuna alt bölümden göz atabilirsiniz.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/cyanogen-os-13-1-mod-ozelligini-getirdi-72357

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası