SonTakip

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sosyal medya devlerine mesaj!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT World Forum’a video mesajla katılarak sosyal medya devleri hakkında açıklama yaparak mesaj gönderdi …

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sosyal medya devlerine mesaj!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT World Forum’a video mesajla katılarak sosyal medya devleri hakkında açıklama yaparak mesaj gönderdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sosyal medya devlerine mesaj!

Video konferans ile TRT World Forum‘a katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya devlerine ülkemizde temsilci bulundurma zorunluluğu getirilmesi hakkında mesaj gönderdi.

Erdoğan açıklamasında, sosyal medya platformlarının artan mağduriyetleri önleyecek bir çabanın içine dahi girmemesi olduğunu belirtti.

“Hiçbir denetimin olmadığı, keyfiliklere açık, hukukun dışında bir alan olarak algılandığında dijitalleşmenin bizi götüreceği yer faşizmdir.” diyen Erdoğan, değerlendirmesinin devamında:

“Türkiye olarak bir süredir bu konuda yaşanan haksızlıkları dile getiriyor, kimsenin, hiçbir şirketin hukukun üstünde olmadığını vurguluyoruz. Geçen aylarda yürürlüğe giren kanuni bir düzenlemeyle sosyal medya şirketlerine ülkemizde temsilci bulundurma zorunluluğu getirdik. Bunu yaparken de uluslararası hukukun bize tanıdığı yetki çerçevesinde, özgürlük-güvenlik dengesini gözeterek hareket ettik. Vatandaşlarımızı, bilhassa da yetişkinlere nazaran daha hassas durumda olan çocuklarımızı korumayı amaçlıyoruz. Temennimiz, kendilerini hukukun dışında gören bu kurumların, ülkemizin iyi niyetli çabalarına gönüllü bir şekilde destek vermesidir. Aksi takdirde Türkiye, her şart altında vatandaşının hukukunu korumayı sürdürecektir.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası