Cortana kullanım alanı genişliyor

Microsoft’un sanal asistanı Cortana için yeni kullanım alanları açıklandı. Akıllı ev konseptinde Cortana etkin bir rol oynayacak!

Cortana kullanım alanı genişliyor

Microsoft’un sanal asistanı Cortana, yapay zekası ve öğrenme yeteneği en iyi sanal asistanlardan biri olarak dikkat çekiyor. Sanal asistanların kullanım alanı ise giderek genişlemeye devam etmekte. Akıllı ev ve ev aletleri konsepti altında Cortana sistemini buzdolabı, termostat ve tost makinesi gibi ürünlerde de göreceğiz.

Ev araçları Cortana desteğine kavuşuyor!

Microsoft’un sanal asistanı Cortana, IoT Teknolojisinin yaygınlaşması çerçevesinde çeşitli ev araçlarına entegre edilecek. Bunların arasında buzdolapları, tost makineleri ve termostat gibi cihazlar yer alıyor. Cortana IoT cihazları çalışmaları bu kullanım alanları ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaştırılacak.

Cortana UI ile desteklenecek olan yeni nesil ev gereçleri, akıllı sanal asistanın sunacağı çeşitli kolaylıklar ile kullanıcı deneyimini üst seviyelere taşıyacak. Bu tür çalışmalar için ise üreticilerin Cortana’ya uyumlu cihazlar üretmesi gerekiyor. Bu sayede neredeyse tüm cihazlar akıllı hale getirilecek. Sesli komut sistemi ile buzdolabında envanter takibi ve siparişi, termostat tarafında ise sesli olarak sıcaklık kontrolü ve yönetimi yapılabilecek.

Bu tür cihazların ne zaman piyasaya çıkacağı henüz belli değil ancak teorik olarak sesli komutlar ile tam anlamıyla yönetilebilen ev araç gereçlerine sahip olmak fikri heyecan uyandırıyor.

 

Kaynak adres : https://www.shiftdelete.net/cortana-kullanim-alani-genisliyor-77716

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası