BYD, Lamborghini rakibi elektrikli süper otomobilini tanıttı!

BYD, yeni elektrikli süper otomobili Yangwang U9’u tanıttı. Araç, vadettikleri ile dikkat çekti. İşte BYD Yangwang U9 özellikleri ve fiyatı.

BYD, Lamborghini rakibi elektrikli süper otomobilini tanıttı!

Dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinden BYD, yeni araçları ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Tesla‘nın en büyük rakibi olarak görülen Çinli üretici, son olaraksa Lamborghini rakibi elektrikli süper otomobilini tanıttı. İşte BYD Yangwang U9 özellikleri ve fiyatı…

BYD Yangwang U9 özellikleri neler?

BYD Yangwang U9, yüksek sürüş deneyimi vadediyor. Öyle ki araç, BYD DiSus-X Akıllı Gövde Kontrol Sistemine sahip. Çeşitli koşullara göre ayarlanabilir bir süspansiyon sağlayan bu sistem ile araç, dans etme gibi etkileyici hareketler de gerçekleştirebiliyor. Üstelik bu dansı müzik ile birlikte yapabildiğini de belirtmek gerekiyor.

BYD Yangwang U9, dört bağımsız elektrik motorundan güç alıyor. Bu motorlar 1.300 beygir gücüne sahipken, 1680 Nm tork üretebiliyor. Performans özellikleriyle de dikkat çeken aracın maksimum hızı ise saatte 309 kilometre.

Saatte 0’dan 100 kilometre hıza ulaşma süresi ise 2.36 saniye. Tabii elektrikli araç denince şarj da merak ediliyor. BYD Yangwang U9, 500 kW hızlı şarj sistemine sahip. Böylelikle 10 dakikalık bir sürede yüzde 30’dan yüzde 80 seviyesine kadar şarj edilebiliyor.

Çin’de piyasaya sürülen BYD Yangwang U9 aracının fiyatı ise 1.68 milyon Çin yuanı. Bu da yaklaşık 235 bin dolara tekabül ediyor. Türk lirasına çevirdiğimizde ise 7 milyon 300 bin TL sonucuna ulaşıyoruz.

Özellik Detay
Motor: 4 adet
Motor Gücü: 1,300 beygir gücü
Tork: 1680Nm
Maksimum Hız: 309 km/sa (192 mph)
0-100 km/saat: 2.36 saniye
Şarj: 500 kW hızlı şarj
Güvenlik: Süper Karbon-fiber Kabin, CTB teknolojisi
Özel Pist Sürüş Asistanı: Var
5G: Var
Diğer Özellikler: Dans edebilme, BYD DiSus-X Akıllı Gövde Kontrol Sistemi

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası