SonTakip

Büyük göç: Twitter kullanıcıları, Elon Musk sonrası yeni platforma taşınıyor!

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma girişiminden hemen sonra bazı kullanıcılar, platformu hızlı bir şekilde terk etmeye başladı. Sosyal medya …

Büyük göç: Twitter kullanıcıları, Elon Musk sonrası yeni platforma taşınıyor!

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma girişiminden hemen sonra bazı kullanıcılar, platformu hızlı bir şekilde terk etmeye başladı. Sosyal medya platformunun özgür olmasını isteyen iş insanı, sahte hesapları kapatarak kimlik doğrulama getireceğini açıklamıştı. Twitter ‘dan ayrılan sosyal medya kullanıcıları çareyi benzer platformlar olan Reddit, Discord, Mastodon’a geçerek bulduklar.

Platformlar arasındaki en çok kullanıcı göçü Discord’a yaşandı. Bu yüzden Discord’un ana akım platformların arasına girmesi bekleniyor. Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

İçerik oluşturucuların kendi sunucularını başlatması bekleniyor!

Kullanıcıların Twitter ‘dan toplu göç yaşamasından sonra ünlülerin ve içerik oluşturucuların Discord ‘da kendi sunucularını başlatması bekleniyor. İlk olarak 2015 yılında piyasaya sürülen uygulama, şimdiye kadar oyuncular için haberleşme aracı olarak kullanılıyordu. Fakat şimdi kullanıcı sayısındaki hızlı artıştan dolayı platformun atılım yapması öngörülüyor.

Elon Musk, Twitter’ın insanlığın geleceği için hayati önem taşıyan konuların tartışıldığı dijital alan olduğunu düşünüyor. Fakat bazı Twitter kullanıcıları, insanların platformda çok fazla kaos olduğunu ve daha sakin bir alana ihtiyaç duyduklarını belirtiyor. Bazı Twitter kullanıcıları ise platformun özgürleşmesi durumunda daha iyi olacağını düşünüyor ayrıca Discord için ise duvarları çevrili bahçe benzetmesi yapıyor.

Ayrıca Twitter’dan ayrılıp Discord’a geçen kullanıcılar, Elon Musk’ın kimlik doğrulama sistemiyle insanlığın geleceğini şekillendireceğini düşünüyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası