Bunu da yaptı! Elon Musk bir hesabı başkasına vermekle tehdit etti

Twitter sahibi Elon Musk yeni bir olayla gündeme geldi. Elon Musk, bu kez National Public Radio (NPR) kuruluşunu tehdit etmekle gündemde.

Bunu da yaptı! Elon Musk bir hesabı başkasına vermekle tehdit etti

Twitter’ı satın aldığından beri gündemin bir numaralı isimlerinden olan Elon Musk, tekrar gündemde yer aldı. ABD merkezli yayıncı National Public Radio (NPR), yaptığı açıklamada Elon Musk’ın Ulusal Halk Radyosu’nun Twitter hesabını başka bir şirkete devretmekle tehdit ettiğini söyledi. İşte detaylar!

Elon Musk, NPR’nin kullanıcı adını başka şirkete devretmekle tehdit etti

Ünlü iş insanı Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra hem yaptıklarıyla hem de söyledikleriyle gündemde yer almayı başardı. Şimdi ise Elon Musk hakkında yeni bir iddia ortaya çıktı. ABD merkezli yayın kuruluşu NPR’nin açıklamasında göre Musk, kuruluşun Twitter hesabını başka bir şirkete devretmekle tehdit etti.

Bir NPR muhabiri olan Bobby Allen, Musk’tan gelen bir dizi e-posta olduğunu belirtti. Bu e-postalarda ise iş insanının hesabı başka birine devredebileceğini söylediğini ifade etti. Elon Musk e-postada, “Öyleyse NPR tekrar Twitter’da paylaşım yapmaya başlayacak mı yoksa @NPR’yi başka bir şirkete mi devretmeliyiz?” diye sordu.

Söz konusu olayın başlangıcı geçtiğimiz nisan ayına dayanıyor. NPR, Musk’ın profillere yerleştirdiği “devlet tarafından finanse edilen medya”nın “yanlış ve yanıltıcı” etiketinden dolayı geçtiğimiz ay Twitter’dan fiilen ayrıldı. Tepkilerin ardından ise Musk, etiketleri Twitter hesaplarından kaldıracaktı.

Bunların yanı sıra Elon Musk bir başka e-postada söz konusu sessizlikle ilgili bir açıklama yaptı. “Politikamız, kesinlikle uykuda olan tutamaçları geriş dönüştürmektir. Aynı politika tüm hesaplar için geçerlidir. NPR için özel bir tedavi yok.”

Twitter’ın politikasına göre, kullanıcıların uzun süreli hareketsizlik nedeniyle kalıcılı olarak silinmesini önlemek için hesaplarında en az bir otuz gün oturum açmaları gerekiyor. Twitter’da NPR hesabını kimin devralacağı sorulduğunda ise Elon Musk, birkaç emojiyle birlikte “Ulusal Balkabağı Radyosu” yanıtını verdi.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası